Po formacie Samsung RV720 nie działają przyciski multimedialne Fn

Hej, witajcie. 

Dziwne że miałeś płytkę z instalką od samsunga??  W większości laptopy posiadają fabryczną partycję re covery wraz z oprogramowanie,

pod czas startu komputera (biosu) klawisz F10 lub F12 przypisany do re covery.

 

Dlaczego tak jest jak instalujesz oprogramowanie samodzielnie, to nie wiem, w moim laptopie HP jest identyczna sytuacja, jak chciałem zainstalować goły system i wgrać aplikacja wraz ze sterownikami to dużo funkcji nie chciało działać.

W “Komputer” w starcie nie mam widocznej partycji Recovery, po prostu od Samsunga była czarna płyta z Windows 7 Home Premium SP1 64-bit, ale nie ma tam żadnych sterowników, oprogramowania a teraz nawet Easy Display Manager nie chce dać się zainstalować!

Jeśli była to płytka od samsunga to powinna zawierać w sobie sterowniki, więc dlatego w to nie wierze, bo nigdy tak nie było że firmy oddają płytkę systemową bez sterowników, jest to nowy laptop i na pewno była partycja re covery, usuwałeś jakieś partycje podczas instalacji nowego systemu.

Tak, chodzi o to, że to całkiem nowy dysk. Stary już też z resztą ze wszystkiego wyczyszczony…

To skąd masz system operacyjny, w wersjach pirackich cracowanych właśnie nie działają niektóre funkcje jak np usypianie czy hibernacji.

Co do funkcjonowania sterowników i aplikacji możesz się poradzić dzwoniąc do serwisu samsunga, bo jak pisałem w moim HP jest identyczna sytuacja, instalacja ręczna sterowników nie daje efektów jak instalacja ze zintegrowanymi sterownikami w systemie na płycie re covery.

Na przyszłość polecam używać programów klonujących partycje przy zmianie dysku lub oddanie w fachowe ręce.

Zainstaluj Easy Display Manager (uruchom ponownie system i sprawdź czy jest w autostarcie).

 

 

Funkcja usypiania nie zależy od klawiszy funkcyjnych, w menu start obok Zamknij masz strzałkę i możliwość Uśpienia laptopa (screen).

 

Dodatkowo możesz ustawić by na przykład przycisk włączania komputera służył do Usypiania laptopa, Panel sterowania, Opcje zasilania, Wybierz skutek zamknięcia pokrywy