Po formacie system działa bez zmian - wolno


(fiku$) #1

Sformatowałem system z myślą, że ożyje, lecz po formacie jest to samo. Jak na razie mam czysty system 7 64bit i dwa sterowniki. Co dalej diagnozować? Dysk może uszkodzony?

Laptop lenovo g580, 4GB Ram, proc 2.2 GHz


(Longhorn2009) #2

Jaki to procesor jest zamontowany?
Możesz wrzucić screen z Crystal DiskInfo.


(mechanic) #3

ja bym stawiał na brak reszty sterowników, skoro są tylko dwa zainstalowane :wink:


(fiku$) #5

Procesor podwójny intel b960 2.20GHz. W starszym kompie mam mobilne 1,6 duo i szybciej chodzi. Więcej sterowników bym zainstalował ale jest masakra, nawet przeglądarka mieli. Zainstalowałem opere i jeszcze gorzej.

Tak na marginesie, ściągałem parę razy sterowniki ale to co jest na stronie lenovo to jakieś nieporozumienie. Wpisałem model laptopa i system jaki mam a i tak na liście mam sterowniki pod inne systemy.

Wpisałem numer seryjny i pod numer seryjny 160 plików do ściągnięcia znalazło :confused: Z ciekawości zmieniłem w zakładce na inny system ale nie nic się nie zmieniło. Nie pamiętam już ale jak szukałem do innego kompa to po numerze seryjnym wywaliło mi same 8 sterowników pod konkretny model a nie jak tu 160. Zmieniłem system na 7 32bit to resztę sterowników wycięło i o rozumiem. Tu na forum też widzę zmiany na gorsze, naciapane wszystkiego i niczego

konkretnego znaleźć nie można.


(daras28-82) #6

Aplikacja nazywa się “Lenovo system update”, odpalasz i z automatu instaluje ci najnowsze stery dla twojego komputra.
Wybierasz tylko co chcesz a co nie z dodatków producenta.
Odpal to na czystym systemie podłączonym do sieci i masz problemy z głowy.
O wolne działanie posądził bym gównianego Windowsa 7.
Toporny, ciężki i wolny.
Na Lenovo B575e ojca pół godziny trzeba było czekać aż się odpali a kolejne tyle aż ruszy przeglądarka, po aktualizacji do win10 sprzęt mimo że bardzo słaby działa całkiem płynnie.


(szalon) #7

Masz oryginalna instalacje windowsa? moze sprawdz dokladnie czy jest “Genuine”


(fiku$) #8

Posprawdzałem trochę pamięć memtest86 i wyszło, że jest ok. przynajmniej mi się tak wydaj. Natomiast z dyskiem mam alert: Liczba sektorów niestabilnych (oczekujących na remapowanie 30)


Da się jeszcze jakoś uzdrowić ten dysk? Nie instalowałem reszty programów, bo zwyczajnie nie mogłem nic zainstalować, komp wolno działa, jak już coś drgnie to nie chce nic ściągać, przez pendrive też długo trwa.


(daras28-82) #9

Cóż, Seagate, tego nie przeskoczysz, pora go odłożyć tam gdzie jego miejsce (śmietnik).