Po formacie systemu, W10 nie chce sie uruchomic


(REV667) #1

Zrobilem format komputer krok po kroku tak jak pisalo na forach(czytalem na forach, poniewaz robilem to pierwszy raz). Gdy juz wybralem jezyk, WI-FI i konfiguracje zaczlo sie ladowac i pisalo PROSZE CZEKAC, po okolo 10-20 sekundach wyskoczyl pulpit na chwile i zaraz komputer sie restartowal, po zrestartowaniu wrocio mi do wyboru jezyka, wi-fi i tej konfiguracju. Za kazdym razem identycznie restart i powrot do wyboru.

Jak ktos by mogl pomuc prosze pisac w kometarzach. Sory za ortografie ale pisze z telefonu. Z gory dzieki :slight_smile:


(JNJN) #2

A co to za sprzęt?

Instalowałeś system z recovery, pendrive, płyty DVD?


(REV667) #3

Sprzet to acer jesli ci o to chodzi a to drugie to nie.


(stens1950) #4

Pomiń tę konfiguracje Wi-Fi, po instalacji to zrobisz.


(REV667) #5

Pomijalem i nic nie dalo.


(JNJN) #6

No naprawdę dużo wiem…

Jaki system był wcześniej?


(REV667) #7

Acer predator g3 intel core i 5 processor 6400 Ram 8 gb DDR4 Memory HDD q tb Hard drive Optical One DVS-Super Multi drive
Video AMD radeon R9 360 w GB Tyle starczy,a jesli chodzi o system to win 10 byl fabryczny


(JNJN) #8

To sprzęt, a jak instalowałeś?

Czyli, komputer stacjonarny.

I pytanie zasadnicze, dlaczego robiłeś nową instalację?


(REV667) #9

Chodzi ci o instalacje windowsa to byl za instalowany i tak to komputer stacjonarny. Zrobile format, poniewaz mialem problez internetem i gosciu u kturego byle ze to najlepsze rozwiazanie. On cos mowil o jakoms wiruse


(JNJN) #10

Dwa pytania. Recovery, czyli system jest na dysku na ukrytej partycji.


(REV667) #11

A jak to moge sprawdzic bo nie jestem specem od komputerow


(JNJN) #12

Ale to naprawdę nie jest skomplikowane? z jakiego nośnika instalowałeś system W10, pendrive USB, płyty DVD wkładanej do napędu lub instalacja systemu z dysku systemowego i ukrytej partycji. Możliwe że masz jeszcze płyty DVD recovery?


(REV667) #13

Ale mowilem ze jak kupilem kompuyer to wszystko bylo zainstalowane i zadnych plyt nie bylo.


(j24) #14

Ale piszesz od początku “Zrobiłem format”. Co to ma oznaczać w praktyce? Można podejrzewać że nie jesteś kompletnie zorientowany co to znaczy sformatować dysk i zainstalować system od początku. Jeżeli masz zadawane pytanie z czego instalujesz a ty piszesz że nie wiesz to jak ci można pomóc??


(Astor44) #15

Uzupełnij jeszcze informacje! Czy było to tzw. odświeżenie systemu? Czyli, czy rozpoczynałeś od wejścia w Ustawienia > Aktualizacja i zabezpieczenia > Odzyskiwanie > Resetuj ustawienia komputera… Czy był to jakiś inny sposób? Może instalowałeś najnowszą wersję Win10 przy pomocy jakiegoś pliku(?) z internetu?


(maker3) #16

Pewnie kolejna ofiara programu anty-win10.


(Pangrys) #17

Żałuję, że masz takich durnych kolegów. Nie słuchaj takich ludzi.

Primo

Po odpaleniu komputera, naciskaj kombinację klawiszy ALT i F10 aż do momentu, gdy nie pojawi się informacja o uruchomieniu Acer Recovery.