Po formacie Windows pobrał ustawienia z serwera Microsoftu

Witam,

Miałem już zainstalowaną 8-ke. Zrobiłem na niej śietnik i postanowiłem zrobić format. Po formacie okazało się że nadal mam śmietnik tylko w wersji light - bez aplikacji. Takie ustawienia jak strona startowa, tapetka itp. zostały pobrane z chmury. Nie podoba mi się to, bo po formacie chciałbym poczuć świeżość nowego systemu :smiley: Jest jakiś sposób żeby usunąć z chmury i systemu (na Unix-e wywalił bym wszystko z katalogu domowego) ten syf i cieszyć się świeżym systemem bez zmiany maila? Tak, wiem że jestem dziwny.

okokok ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

skonfiguruj po swojemu a system powinien wysłać zmiany na serwer…

Może po prostu nie używaj konta zintegrowanego z chmurą?

Po formacie utwórz konto lokalne (local account) i będzie spokój.

Ale jak :smiley: ? Nie widziałem takiej opcji. Kazał podać maila i podałem.

Tam na dole przy instalacji jest opcja pominięcia wpisywania maila i utworzenia “local account”. Możesz też to wyłączyć teraz w (metro) Control Panel -> Users.

Konto lokalne też możesz utworzyć w narzędzia administracyjne >> użytkownicy i grupy, ale to jest takie czyste konto, że nie ma nawet domyślnych appek Metro.

W takim razie robię format :slight_smile: Jest jakaś opcja żeby wyczyścić to co jest na serwerze Microsoftu? Czy będę mógł korzystać z Windows Store, jeśli nie podam im maila?

Jak wejdziesz do windows Store, to wtedy zostaniesz poproszony o zalogowanie się, wtedy możesz to zrobić.

OK, dzięki. Działa tak jak pisałeś :slight_smile:

Nie wiem czy można wyrzucić dane, które już są na serwerach, ale można też jeszcze wyłączyć synchronizację ustawień pomiędzy komputerami, jeśli nie chcesz rezygnować z konta zintegrowanego z siecią.

Większość aplikacji zadziała bez konta Microsoft Account, ale nie wszystkie niestety (np. Skydrive).

A jak i gdzie?

Czy jeśli na to samo konto zarejestruję Nokie Lumię, to pobiorą się jakieś ustawienia?

Chyba tylko obrazek konta użytkownika mi się zsynchronizował pomiędzy WP i W8. Plus oczywiście kalendarz, poczta i kontakty Windows Live, o ile używasz.