Po formatowaniu dysku wyświetla sie Blue Screen

Witam. Od pewnego czasu komputer zaczął wolno chodzić tzn wolne wczytywanie ikon na pulpicie itp. więc postanowiłem go sformatować. Po sformatowaniu i ponownym uruchomieniu komputera wyskoczył mi blue screen o treści “Pojawił się problem z systemem Windows i zostanie on zamknięty aby zapobiec uszkodzeniu komputera.”. Pisało też tam że mam użyć polecenia chkdsk /F. Dysk twardy wykrywa mi dzięki sterom z dyskietki.

Mam System Xp Sp3 , Procesor intel pentium 4 2,6 GHz, Ramy 1 Gb, Grafika Nvidia 5500 , zasilacz 400 W, dysk 500GB Segate Sata.

Co może być przyczyną i jak rozwiązać problem?

Ps. Próbowałem drugi raz sformatować lecz to samo się pojawia.

Po formatowaniu nie ma systemu na dysku, musisz go teraz zainstalować :wink:

Nie robię tego pierwszy raz i na pewno gdyby nie było systemu to nie miał bym takiego problemu :). Po sformatowaniu system sam skopiował część plików na dysk. Ten błąd mi wyskoczył po ponownym uruchomieniu komputera gdy miała się rozpocząć druga część instalacji.

A masz zintegrowane sterowniki do SATA z płytą instalacyjną XP?

No to napisz, że po formatowaniu i ponownej instalacji systemu. Formatowanie nie jest równoznaczne z instalacją.

Prawdopodobnie masz nie wgrany sterownik od kontrolera SATA mimo, że go (prawdopodobnie, bo opisałeś to bardzo chaotycznie) podawałeś na dyskietce na początku procesu instalacji.

Być może dysk posiada jakieś błędy logiczne albo jest fizycznie uszkodzony. MHDD nada się do tego, aby sprawdzić dysk pod kątem bad sectorów. Postaraj się jeszcze uruchomić polecenie chkdsk /F z Konsoli odzyskiwana systemu.

Bez sterowników w ogóle bym nie sformatował bo by mi dysku nie wykrywało :slight_smile:

Nie. Na dyskietkę wgrałem i podczas instalacji nacisnąłem F6

Próbowałeś jeszcze raz sformatować dysk i zainstalować system?

Problem może być z dyskiem (mógł być w złym stanie a instalacja systemu to duże obciążenie…) lub z ramem .

Polecam przetestować ramy (jakiś linux live?) lub jeżeli masz dwie kości odpal system raz z jedną raz z drugą.