Po formatowaniu Win10 wgrał się Win8

Od razu powiem, że nie jestem żadnym specem komputerowym.

 

Wczoraj oddałem laptopa do czyszczenia i dzisiaj go odebrałem.

Wpadłem na pomysł, że skoro jest czysty od środka to może przywrócę go do stanu fabrycznego.

Zacząłem wszystko robić i niby było wszystko Ok, do czasu jak się zainstalował windows. Problem w tym, że zainstalował się Windows 8. Nawet nie 8.1, tylko 8.

Co muszę zrobić, by ponownie wrócić do Windowsa 10?

 

 

 

Nie wiem co jeszcze powinienem Wam tutaj napisać. W razie pytań - piszcie.

Liczę na Was :wink:

Zaktualizuj system do Windows 10.

Jakiś czas temu wszedłem na stronę microsoftu i pisało tam, że zostało jeszcze 15 dni do darmowego zaktualizowania windowsa do Win10. Pobrałem to, nazywa się to: “Asystent uaktualnienia do systemu windows 10” i wydaje mi się, że to o to chodzi.

Ale teraz nasuwa się pytanie.

Czy za te 15 dni jak powiedzmy, że chciałbym ponownie sformatować to będą znowu takie problemy, że zainstaluje się windows 8? Bo z tego co rozumiem to nie będę już miał wtedy możliwości darmowego zaktualizowania do windows 10. Jak to jest?

Jeśli już raz zaktualizowałeś to aktualizację masz “zaklepaną” na ten komputer i możesz na nim wielokrotnie instalować Windows 10.

A następnym razem nagraj sobie 10 na płytę i z niej instaluj system, bo z tego co widzę, masz na dysku recovery które przywraca Ci system do Windowsa 8.