Po instalaci xp na viste nie moge odpalic visty

zainstalowałem Windowsa XP do sony vaio. ale zostawiłem viste bo tak mi doradzili w sklepie(żeby nie ściągać i instalować wszystkich sterowników) i teraz mam dwa systemy. po włączeni kompa automatycznie startuje XP .

  1. co zrobić żeby komp odpalił z vista i dlaczego nie pyta mnie przy starcie w którym systemie otworzyć kompa

  2. przy przewijaniu stron internetowych nie przebiega to płynnie przewija się jakby po klatce z opóźnieniem identycznie jest z otwartymi oknami,i jak chce przeciągnąć okno przytrzymując za niebieski pasek to tez to jest z opóźnieniem

3.czy faktycznie nie muszę już instalować sterowników

proszę o pomoc i z góry dziękuje

xp zainstalowałeś na osobnej partycji czy na tej samej co vista?

przy instalacji najpierw xp pózniej vista nie byłoby tego problemu…

Dodane 20.06.2009 (So) 22:48

co do opóznienia w przewijaniu stron to wina braku sterowników od kart graficznej

Ad.1 Przywróć bootloader Visty i dodaj do niego wpis od XP:

http://forum.centrumxp.pl/Default.aspx?g=posts&t=161824

Zainstalowałeś starszy system na nowy stąd XP nie wykrywa Visty, prawidłowa kolejność instlacji XP a później Vista.

Ad.2 Twoje objawy jasno wskazują na brak sterowników od karty graficznej, niestety w XP bez ich instalacji się nie obejdzie.

Ad.3 Zainstaluj tylko niezbęde sterowniki (czyli prawie wszystkie). Komfort nie instalowania sterowników jest “dostępny” dopiero od Windows Vista.

Czy XP zainstalowałeś na oddzielnej partycji ? Jakim sposobem XP dał się zainstalować . Normalnie Vista na to nie pozwala.Zobacz ile masz katalogów Windows.Obawiam się,że masz tylko XP,Vista została sformatowana.Opisz pokrótce jak to robiłeś.Sterowniki do XP z zasady nie pasują do Visty.Sklep Cię wpędził w kłopoty.

tymczasowo możesz wylączyc przyśpieszenie sprzętowe w ustawieniach zaawansowanych monitora, dzięki temu bedziesz miał płynne przewijanie stron

zainstalowałem go w taki sposób http://walendowski.com/2008/02/06/insta … kach-sata/ mam katalogi visty na c i katalogi xp na d.

“Zainstalowałeś starszy system na nowy stąd XP nie wykrywa Visty, prawidłowa kolejność instalacji XP a później Vista” co to znaczy ze powinienem sformatować viste zainstalować xp a potem viste? i jak z tego wybrnąć ściągniecie i zainstalowanie sterowników załatwi ten problem?

szymon.szymon , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Teoretycznie powinno instalować się najpierw starszy system a później nowszy wtedy nie ma problemu z wyborem systemu podczas startu komputera.

Jednakże czasami zachodzi potrzeba zainstalowania systemów w odwrotnej kolejności (tak jak u ciebie) i wówczas aby wszystko działało trzeba np. przywracać bootlader nowego systemu i dodać do niego wpis od systemu starszego (w tym przypadku od XP).

A jak to zrobić, np. w ten sposób:

http://forum.centrumxp.pl/Default.aspx?g=posts&t=161824

no dobrze a co z xp żeby wszystko dobrze chodziło bo viste zostawiłem bo w sklepie zapewnili ze jak tak zrobię to nie będę musiał sterowników szukać ściągać instalować a tu pod xp polowa rzeczy nie działa dlaczego

?

Pod xp bedziesz musial sciagnac tak czy tak sterowniki. Nie sa one uniwersalne na zasadzie ze beda dzialac i na viscie i na xp. Troche nie doinformowali Cie w tym sklepie w sprawie sterownikow.