Po instalacji Allplayer - WMP piszczy przy .avi

Witam,

Zainstalowałem program Allplayer. Niestety nie podoba mi się on do niektórych rzeczy. Od momentu instalacji, WMP (Windows Media Player) nie potrafi odtworzyć poprawnie plików .avi - widać obraz, ale zamiast dźwięku z głośników wydobywają się piski. Domyślam się, że wina stoi po stronie kodeków. WMP potrafi dalej odtwarzać pliki typu .flv .mp4 bez problemu.

Odinstalowałem Allplayera, zainstalowałem ponownie kodeki mojej karty dźwiękowej, przepuściłem przez rejestr CCLeanera, jednak problem dalej występował. No i wychodzi na to, że jestem teraz zdany na Allplayera.

Mój system operacyjny to windows 7 home.

Wiecie może jak mogę to naprawić? Byłbym bardzo wdzięczny.

Swoją drogą znacie jakieś programy, które poza WMP pozwalają na przyspieszenie filmu podczas oglądania dwukrotnie?

Pozdrawiam

Może to być wina złego ustawienia jakiegoś kodeka.

Czy w ALLPlayerze ten plik jest poprawnie odtwarzany?

W WMP plik jest odtwarzany w normalnym tempie czy w przyspieszonym (obraz)?

Najpierw ściągnij program MediaInfo, otwórz w nim jeden z takich problematycznych plików, z menu Widok wybierz Text i skopiuj to do pliku tekstowego.

Potem ściągnij program GSpot, otwórz w nim ten sam plik, zrób zrzut ekranu, potem na dole okna pod napisem MS A/V kliknij kolejno w przyciski (powinien zacząć odtwarzać tak jak WMP), teraz zmaksymalizuj okno (powiększ na cały ekran) i zrób kolejny zrzut ekranu; oba zrzuty umieść na jakimś serwerze typu http://imageshack.us/

Teraz wklej tu na forum to co skopiowałeś z MediaInfo (najlepiej w znaczniku

) oraz linki do zrzutów ekranu z GSpot, zobaczymy co ci "w trawie piszczy"...

Np. The KMPlayer.