Po instalacji GNOME 3 moje Unity jest zabugowane i mam problem z instalacją Nautilusa

nie wymyślaj komend sam bo to ci nic nie da

wyraźnie pisałem tylko

apt-get -f install

potem na koniec wyskakuje pytanie i odpowiedź to t-tak lub n-nie

jeśli rozwiązanie pozostawia problemy to go nie akceptuj “n” apt wtedy poszuka innego i tak szukaj puki nie znajdzie właściwego

widzę że podstaw nie znasz a bierzesz się za instalacje środowiska graficznego trochę za wysokie loty

Fajnie, tylko że:

apt-get -f install

Chłopak miał dobry pomysł na zabawy różnymi środowiskami, a ty go ganisz za to, że w ogóle spróbował. Gdyby grzecznie przeinstalował system metodą “na Windowsa” to niczego by się nie nauczył.

Poza tym, twoja podpowiedź została już wcielona w życie i okazała się skuteczna.

Moje dwa ostatnie komentarze są ukryte, bo podpowiedziałem o użyciu ComboFix, ale to nie na ten temat. Może się zdawać, że nie odpowiadałem, ale tu są te odpowiedzi:

Odpowiedź 1:

Nie wiem jak to działa w Ubuntu, bo w Ubuntu nie ma wydania sid. Nie wiem co usunąć z sources.list - nie umiem rozpoznać co jest niestabilne, a co jest stabilne. Poza tym - nie mam wersji testowej, mam wersję stabilną, tylko zainstalowałem GNOME 3.

Nie mam nawet katalogu preferences tylko preferences.d, a ten katalog jest pusty

 

Odpowiedź 2:

Fajnie, tylko że:

apt-get -f install

Jak nie ma pliku, to go sobie załóż (najlepiej w preferences.d, nazwa dowolna). Tu masz Ubuntowy temat o przypinaniu: link.

Skupiasz się na sprawach mało istotnych – akurat sidy czy inne unstable możesz spokojnie pominąć. Sprawdź w którym repo masz gtk+ w wersji 3.16 (na podstawie tego wątku powinieneś już wiedzieć jak) i przypnij paczki z niego. Upewnij się tylko, czy nie zdezaktualizuje ci zbyt wiele paczek.

Ale tego jest tak dużo… i nie wiem który pakiet jest najważniejszy i z jakiego jest repo: