Po instalacji kodeków...nie ma dźwięku

Witam!

Do oglądania plików FLV potrzebne mi były pewne kodeki. Zainstalowałem je i teraz nie mam w ogóle dźwięku przy odtwarzaniu plików audio. Instalowałem sterowniki do karty dźwiękowej (C-Media 9761), która jest na płycie głównej, zainstalowałem też sterowniki do płyty głownej. Nic nie działało. Następnie odinstalowałem wszystkie kodeki i zainstalowałem nowe. Po tym znowu miałem dźwięk tylko w filmach. W Quintessential Media Playerze pisze: “Can’t find sound device” lub “Soundcard error”.

Instalowałem K Lite Codec 1.57 i FFdshow.

Co mam teraz zainstalować/odinstalować ?

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam.

One nie współpracują

zainstaluj tylko ffdshow i kodek od dźwięku

Oczywiście najpierw odinstaluj i przeczyść rejestr

A można wiedzieć jaki ? :slight_smile:

Oczywiście odinstalowywałem porzednie wersje np. K Lite Codec ale gdy miałem instalować od nowa to wyskakiwało zapytanie czy usunąć istniejące kodeki…

Dzięki za odpowiedź.

EDIT

Dźwięk teraz jest w Windows Media Playerze i w filmach ale nadal nie ma w Quintessencial Media Playerze… ale w Winampie (5 full) jest…

I wątpię żeby to była wina Quintessenciala, to prędzej wina hmmmm kodeków, driverów (?) …

Jakby komuś coś przyszło do głowy, to z góry dzięki.

Pozdrawiam.

Nic dziwnego że nie współpracują :smiley: To jakieś szaleństwo :smiley: Proszę co jest zawarte w typowym K-licie:

Oczywiście zapomniałem dodać, że nie mam dźwięku w grach.

:frowning:

Zainstaluj sobie nowego DirectX z vortalu.

  1. Uruchom ponownie PC.

  2. Usuń FF i K-lita

  3. Zainstaluj K-lita 1.61

  4. Uruchom ponownie PC.

  5. Odpal filmik

Jeśli nie pomoże zainstaluj starszą wersje (np. 1.60 update).

Spróbuj odinstalować wszystkie kodeki…wgrać najnowszego DirectX-a, a poza tym wgraj pakiet kodeków ACEMCp603Pro. Powinno być ok.

rzecz jasna :slight_smile:

ściągasz to i to

i instalujesz :slight_smile:

oczywiście przed tym zrób kodekowy porządek :mrgreen:

Teraz to w ogóle nie wiem co się dzieje… Odinstalowuje wszystko, potem instaluję. Wszystko z zachowaniem wszelkich zasad :smiley:

Nadal mam dźwięk tyko w WinAmpie, w filmach i -uwaga- w Quake III :smiley: A w LiveForSpeed i w filmikach z netu dźwięków jak nie było tak nie ma.

Zauważyłem jeszcze coś dziwnego - po kilku próbach naprawienia problemu wyskoczył mi komunikat… że znaleziono nowy sprzęt :mrgreen:

Już sam nie wiem, chyba będzie nowa Winda.

Witam

Nie panikuj. Spróbuj zaintalować Allplayera, następnie zrób update kodeków w ustawieniach programu. Złe kodeki zostaną zamienione na odpowiednie wersje. Następnie sam program można odinstalować.

Pazdrawiam

Zrobiłem to i nic.

Pozdrawiam.

Chyba muszę przypomnieć sobie, gdzie mam CD z WinXP…