Po instalacji SP 3 rozwala system

Witam, mam problem z Sp3 na Xp.

Mam dwa starsze kompy, jeden typowy biurak drugi trochę mocniejszy. Ponieważ były mocno zasyfione zrobiłem obu format i zacząłem instalować wszystko od nowa, było pięknie do momentu instalacji SP3. Jeden z kompów zwolnił tak że nie nadaje się do pracy, 486 to przy nim demon prędkości. Niezależnie co próbujemy uruchomić, czy to Worda, Chroma czy otworzyć zdjęcie komp mieli i mieli nim cokolwiek zrobi i tak cały czas. W drugim przypadku podobnie z tym że dodatkowo po instalacji dodatek wywalił połowę sterowników w systemie i też zwolnił. Systemy są legalne i reszta oprogramowania też, wcześniej pracowało wszystko normalnie, dopiero po reinstalacji się posypało. Czy ktoś wie jak rozwiązać problem? Czy może odpuścić sobie instalację SP3 ? Jakieś porady i sugestie?

Jeśli nie jesteś fanem bezpieczeństwa, to SP3 na słabszym sprzęcie można sobie spokojnie darować. Bardziej potrzebny byłby system poprawek SP2 bo będą kłopoty gdybyś np. chciał wymienić dysk na większy czyli taki jakie teraz można spotkać w sklepach.