Po instalacji SP2 USB resetuje komputer

Otóż posiadam płytę ECS - Socket 478 P4VXASD2 na chipsecie P4X266A.

jakiś czas temu zainstalowałem SP2 i od tego momentu zauważyłem dziwne objawy.

Obojętnie jakie urządzenie podłącze pod port USB (zazwyczaj są to urządzenia magazynujące) następuje natychmiastowy reset komputera bądz urządzenie jest wykrywane ale podczas kopiowania po ok 10 sekundach USB jakby się wyłącza, to znaczy diody w pendajvie gasną a komputer staje bez odpowiedzi, a działa tylko myszka, klikanie w okna nic nie daje wszystko stoi (jest zawieszone) pomaga reset.

Objawy pojawiają się tylko przy urządzeniach HI-SPEED.

Jeśli wyłączę w menadżerze urządzeń rozszerzenie hosta USB wtedy urządzenia są wykrywane w standardzie USB 1.0 i są wykrywane oraz działają poprawnie tylko w takim ślimaczym tępię że zanim zostanie wykryte dosłownie muszę odczekać z jakieś 5min.

W czym problem?? Wszystko zaczęło się po Service Pack 2, wcześniej na SP1 wszystko działało bez zarzutu.

Jeśli ktoś zna rozwiązanie będę wdzięczny.

Wgraj stery do płyty głównej.]

Poczytaj i przeinstaluj porty USB.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=55308

Czytałem setki razy ten temat.

Po wgraniu sterów VIA USB 2.0 komp natychmiast się resetuje po podłączeniu urządzenia USB a na sterownikach Microshitu działa ok 10sekund.

Ten temat nie rozwiązuje mojego problemu.

Nie stery VIA - usuń jak da radę, zrób to co wyżej i zostaw USB 2.0 na systemowych z SP2.

Postaw system świeży od razu XP z SP2.

Tak by było najprościej :lol: i wtedu by działało na 100% bo kiedyś tak było niestety nie stać mnie na poświęcenia typu “stawianie nowego systemu”

Wsadziłem jakąś starą karte USB na PCI. USB 1.0 ale działa (przynajmniej stabilnie) 12Mbit :stuck_out_tongue: