Po instalacji sterowników ahci komputer nie startuje

Witam,mając zainstalowany windows Xp chciałem przejśc na win 7 w tym celu podszedłem do instalacji win7,instalacja przebiegła prawidłowo lecz gdy dochodziło do logowania nowego systemu win7 wyskakiwał blue screen.Oczytałem się o tym problemie i doszedłem do wniosku iż brak sterowników ahci więc w swej wątpliwej wiedzy podjąłem się zainstalowania sterowników ahci ręcznie nie wiedząc iż w  biosie nie mam możliwości przestawienia z IDE na AHCI(starszy bios)podczas instalacji win7,tzn po uruchomieniu instalatora win7(opcja -załaduj sterowniki)wgrałem z pendriwa wcześniej ściągnięte sterowniki ahci (nie mając możliwości ustawiani biosu ide na ahci).Po tej czynności zrestartowałem komputer aby podjąć się kolejny raz instalacji win 7.po włączeniu kompa od razu  się zawiesza(po dosłownie 2 sekundach od momentu wciśnięcia  guzika power w obudowie kompa)tak szybko się zawiesza iż nawet nie mogę klawiszem F2 ani wejść do biosu ani F10 do wyboru botowania-lecz gdy odepnę dysk mogę wejść  do biosu lecz tam nie ma dysku.dodam iż komp w momencie zawichy gdy dysk jest podłączony widnieje napis S.M.A.R.T - disable( tzn ten na ekranie gdy komp się uruchamia czyli jaki model płyty ile ramu w kompie i jakie dyski itd-czarny ekran z białymi literami)-wiem że sam naważyłem sobie tego piwa wiec moje pytanie co dalej -jak odwrucić sytuacje aby było wszystko ok.

moja plyta główna to 775dual-vsta  

procesor intel d 2,8ghz

3bg ram ddr2

dysk segate st34080a 40gb

karta graficzna  radeon hd 5670

Płyta Asrock-a - na pewno jest opcja w BIOS-ie zmiany ATA(IDE) na SATA, chyba że masz cos pomieszane z funcją RAID.

To po pierwsze, secundo: ekran logowania i zawieszający/resetujący się komputer w tym momencie startu systemu raczej nie ma nic wspólnego ze sterownikami do dysku (no chyba, że HDD akurat padł lub pada).

Wejdź do BIOS-u bez podłączonego dysku, zastosuj opcje Default dla obydwu sekcji/opcji, (Reset/Load bios Default itp.) zatwierdź, zapisz i dopiero podłącz dysk.

Napisz co się dzieje.

na tym opisywanym dysku nie udało mi się nic zrobić-zakupiłem drugi dysk na sata-okazało się iż mam funkcje zmiany  w moim biosie jest to :ustawienie raid lub non-raid i po wybraniu tej drugiej opcji ustawia sie ahci.Po ustawieniu w biosie dysku zainstalowałem bez problemu win 7 x86 lecz dołożyłem ramu tzn.2x 2048 dwie nowe kości tych samych parametrów.i tu problem bo 7 x86 widzi tylko 2,97gb ramu wiec użyczyłem na próbie win7 64bit i znowu to samo po włożeniu płyty inst i uruchomieniu z cd-dvd instalator kopiuje pliki i wyskakuje blue screen więc o co chodzi?czy u mnie nie pójdzie 7 na 64bit? czy może to wina kości pamięci do nie wiem czy moja płyta obsłuży 4 gb ram? Jednak po sprawdzeniu moja płyta nie da rady 4 gb ramu wiec podpowiedzcie jaki mmodel płyty kupić, może używkę może nowe aby pasowała do tego typu procesora  grafiki i ramu.Procesor w sumie mógł bym też zmienić na lepszy nie drogi jakiś?

Twoja płyta główna obsługuje max. jedynie 2 GB RAM razem, czyli po max. 1 GB w każdym z dwóch(!) slotów. Pamięci mogą być DDR2 (żółte sloty) albo DDR1 (niebieskie sloty), ale nie jedne i drugie razem! Ponadto płyta jest dość stara (2006) i raczej wątpię żeby tolerowała inne systemy niż WinXP i Vista.

więc chciałbym zmienić płytę główną,mam teraz te 2 kości łącznie 4gb, grafikę radeon hd5670 i procesor słaby wiec mógłbym go zmienić tylko nie wiem jaka płyte zakupić?mogę prosić o podpowiedz? W zasadzie to zostawił bym tylko obudowę, zasilacz,ram,i kartę grafiki 

Kupując np. tę płytę, Asrock G41C-GS R2.0 mógłbyś wykorzystać w pełni Twoje pamięci DDR2 , nawet do 8 GB(!), a także dotychczasowy procesor i resztę sprzętu, a ponadto mógłbyś wtedy zainstalować bez problemu system Win7 32- lub 64-bitowy. Czyli chyba najtańsza propozycja! http://www.asrock.com/mb/Intel/G41C-GS%20R2.0/ i http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-g41-dualddr3-1333-sata2-vga-gblan-matx-g41c-gs-r2-0-661484/?gclid=CNmKg7a4zcICFQ6WtAodsysAvQ&gclsrc=aw.ds

dziękuję za podpowiedz i tak właśnie zrobię,wymiana płyty i wrzucenie starych gratów aby nazbyt nie dokładać zł  na tą płytę uważam za najlepsze. temat z moimi problemami uważam za zamknięty.