Po instalacji sterowników do GTX550 Ti znika powłoka Windows

Witam. Mam dzisiaj kłopot. Otóż mam nową kartę graficzna GeForce GTX 550 Ti dzisiaj kupiona i zamontowana. Stara się spaliła czy co tam grom wie się stało. W każdym bądź razie mam system Win7 i kiedy zainstaluje sterowniki do wyżej wymienionej karty po restarcie systemu znika mi cały interface win7 (ikony, pasek startu, kursor) oprócz pulpitu (tła w sensie) kiedy chce odpalić menadżera zadań ekran czarnieje i pupa. Proszę o dość szybka pomoc

P/s jeżeli chodzi o specyfikacje kompa-KG to od razu mowie są dobre. Kartę dobierali mi w sklepie/serwisie. A i komp świeżo po formacie.

Procek AMD Athlon 64 x2 dual core 6000+

RAM 8gb

GeForce GTX550 Ti

dysk 1TB WD

Zasilacz Tracer 550W

system Win 7 Ulti

Odinstalowałeś stare sterowniki :)?

BTW: wymień zasilacz, bo jest na czarnej liście, a szkoda, żeby się coś uszkodziło :smiley:

ekhem pozwolę zacytuje siebie

co do zasilaczy ja jakoś miałem Tracer’a i jakoś nie narzekam.

Nie doczytałem, mały błąd :wink:

No mieć, nie mieć - ale zagrożenie jest większe niż na markowym zasilaczu :wink:

Skoro instalujesz sterowniki i wtedy się to dzieje, no to coś z nimi musi być nie tak.

Instalujesz sterowniki, które proponuje Windows czy te od producenta?

Stery od Windows’a :o ? Boże chroń! Sterowniki instalowałem te co miałem na płycie i te co są na stronie Nvidii a czarny ekran robi sie po restarcie kompa (zaraz po zainstalowaniu sterów)

Czemu nie stery od Windows ;)? Spróbuj, to chyba nie zaszkodzi :wink:

Musisz popełniać jakiś błąd przy instalacji sterowników, że ci to nie działa. Sterowniki z płyty dołączonej do karty niemal na 100% powinny zadziałać. Przede wszystkim na początku powinny zostać odinstalowane sterowniki od poprzedniej karty, zrestartowany komputer, potem zainstalowane nowe w odpowiedniej wersji do danego systemu. Jeśli to nie działa to musisz mieć coś nie tak z systemem.

W teorii jak zadziałają to będzie wina sterowników Nvidi. A jak nie wypali to już sam nie wiem. System może coś nie kmini tej karty graficznej?

po pierwsze po co mam instalować stery do karty graficznej jeżeli A) zmieniłem karte grafiki B)strzeliłem format na dysku (dokładnie w takiej kolejności) idąc dalej zainstalować sterowniki… hmm nie wiem co niby miał bym tam źle zrobić (a uwierz mi trochę na kompach to ja się znam). Co do systemu moje podejrzenia tez to “uwzględniły” tylko puki co chce jeszcze sprawdzić w inne możliwość (a nuż może sterowniki są winowajcami?)

Ya, tylko że system po formacie - sam nie doczytałem :smiley:

Spróbuj, jak nie wypali to się pomyśli :wink:

Ujmę to tak… Pupa żeby nie napisać “■■■■!!!1one one” :confused:

Czyli z tej jakże rozwiniętej wypowiedzi rozumiem, że to nic nie dało :lol:

Hmmm, dziwna sprawa, spróbuj zainstalować starszą wersję sterowników, może ta najnowsza jest jakaś. Nie wiem jak to wygląda u ciebie, ale u AMD na stronie są do wyboru sterowniki z całym oprogramowaniem, oraz sam sterownik bez zbędnego “śmiecia”.

Jeśli u Ciebie również jest taka możliwość, to spróbuj.

ta wszystko pięknie cacy tylko że AMD ma swojego Radeona i raczej sterów do GeForca nie znajdę tam.

Wiem, podałem przykład jak tam jest - albo źle szukam, ale na nvidii się takiego czegoś nie doszukałem.

Dziwne to jest, pomysły mi się chyba skończyły. Spróbuj zainstalować starszą wersję sterowników, bo może te są skopane.

instalowałem już. To samo co z nowszymi.