Po instalacji Ubuntu 16.04 LTS

Chwilę się pobawiłem, ale też szybko wróciłem do lewej strony. O ile na początku wolałbym na dole, o tyle teraz zdecydowanie wygodniej mi po lewej stronie. Przywykłem. Chociaż Ubuntu nie używam, to i tak przywykłem - dla mnie ten pasek po lewej stronie to ikona Unity i powinna być po lewo, chociaż dobrze, że jest opcja, bo ktoś może myśleć inaczej.

KDE NEO

Ja na początku chciałem mieć pasek Unity i przyciski okien po prawej stronie, ale teraz nie wyobrażam ich sobie po prawej.

Co do możliwości zmiany paska Unity na dół to również uważam, że dobrze mieć taką opcję.

Przy monitorach 16:9 pasek zasadny jest po lewej stronie, (szczególnie jak się ma wyłączoną opcję automatycznego ukrywania - ja tak mam), ALE niektórzy korzystają z takich monitorów w układzie pionowym (arkusze kalkulacyjne) i tu wtedy ma zastosowanie opcja paska na dole.

Arch

Jak instalujesz normalnie to widzisz jakie zmiany będą przeprowadzone.

Twoim sposobem oszczędzasz jedno kliknięcie, a później płacz, bo wywaliło pół systemu!

Obecnie się troche zmieniło i teraz używam Ubuntu z Unity jako główny desktop :stuck_out_tongue:

Cóż, oczywiście zostawiłem po lewej przyciski okna i launcher. Muszę stwierdzić, że tak poprostu mi pasuje w Unity i nie umiem używać inaczej tego środowiska. Ale dobrze, że jest opcja, bo ktoś może preferować inaczej, jak sam napisałeś.

Z tym, że ja ukrywam pasek Unity, bo ekran nie zaduży i miejsce się przyda. Brakuje mi zdecydowanie opcji inteligentnego ukrywania, jak to jest w dockach(np. Docky) - czyli, że pasek jest widoczny, ale znika, jak zasłania aktywne okno.

Przecież opcja automatycznego ukrywania lauchera jest w Unity.

[Ustawienia systemu] --> [Wygląd] --> [Zachowanie] --> [Automatyczne ukrywanie panelu uruchamiania]

Nie zrozumiałeś.

Nie chodzi mi o normalne ukrywanie, ale o ukrywanie tylko wtedy, jak zasłania aktywne okno. To co pokazałeś ukrywa go cały czas.