Po instalacji Ubuntu, GRUB nie ładuje się (Error 21)

Witam.

Mam spory problem, z którym męczę się już od dobrych 2 dni… postanowiłem, że tymczasowo przejdę z Windowsa na Ubuntu. No i wszystko niby jest ok, instalacja przebiega pomyślnie, ale za każdym razem, gdy GRUB jest ładowany wyskakuje Error 21.

Przeszukałem już google i znalazłem parę podobnych przypadku, jednak nigdzie nie ma opisanego rozwiązania, a jeśli jest, to nic z tego nie rozumiem (jestem początkującym użytkownikiem jeśli chodzi o Ubuntu i wszystkie inne tego typu systemy). Nie mam już pomysłów co zrobić, aby wreszcie móc uruchomić Ubuntu.

Ściągnąłem z neta program SuperGrub, ale nawet nim nie da się nic uruchomić, bo nie widzi on żadnych plików gruba albo grub nie widzi systemu… już nie wiem co o tym sądzić. :frowning:

Bardzo proszę o pomoc i w miarę możliwości dokładne wskazówki.

Ten błąd oznacza, że Grub nie może znaleźć dysku. Możesz spróbować tego rozwiązania http://lists.gnu.org/archive/html/bug-g … 00082.html i ewentualnie posprawdzaj ustawienia w BIOSie.

Pozdrawiam!

Kurcze, u mnie w Biosie nie ma takich opcji jak podał ten koleś na tej stronie… macie może jeszcze jakiś pomysł?

A nie mozesz tego Gruba po prostu przywrócić? Zobacz jak naprawić GRUB’a

Podaj najlepiej model płyty głównej i wersję BIOSu. Jak możesz to zrób zdjęcia z BIOSu i pokaż na forum. Napisz jeszcze jaki w ogóle masz dysk (ATA? SATA?).

Po co ma przywrócić Gruba jak bootloader nie wykrywa dysku?

Pozdrawiam!

Podstawowe pytanie jaki dysk ide czy sata?

Dysk ATA… bios… nie wiem jaki #-o , ale przy włączaniu kompa zawsze takie cyferki latają w sensie, że chyba sprawdza pamięć ram czy coś… pod koniec wyskakuje tylko OK i idzie dalej.