Po instalacji Ubuntu, system uruchamia głównie BusyBox

Witam :slight_smile: mam pytanko bo wszystko jest tak ładnie i składnie opisane tutek też bardzo przejrzysty ale …

Zassałem Ubuntu oczywiscie obraz iso nagrałem to na płytkę oczywiscie zbotowaną działa elegancko . wkładam do napędu uruchamia mi się autoodtwarzanie zaczynam instalke i dochodzi do ponownego uruchomienia i gitara wybieram sobie ubuntu pasek ładnie leci po czym dochodzi do momentu w którym wyskakuje czarne tło i napisane jest tak :

BusyBox v1.1.3 Built - in shell lash

Enter Help for a list of built - in commands i pod spodem nawias w którym pisze ( initramfs)

i co mam z tym zrobić czeka teraz na jakąś komende proszę o pomoc

Dodam do tego iż wyczytałem na inny forum że bios tez może mieć wpływ więc uaktualniłem go próbowałem także wszelakich komend które należało wpisać w panelu po naciśnięciu klawisza F6

tobias1984

Problem specyficzny, czasami się pojawia, nie ma jednego rozwiązania ale możesz spróbować następująco:

  1. Kiedy widzisz live menu, wciśnij F6 i dopisz:

    acpi=off irqpoll

  2. Jeśli nie pomoże, może to znaczyć, że nie chce ruszyć X’ów na Twoim sprzęcie, w czym może pomóc analogiczne wciśnięcie F6 i dopisanie:

    dpkg-reconfigure xserver-xorg

Napisz też więcej o swoim sprzęcie, może się okazać, że aktualizacja biosu będzie kluczowym elementem rozwiązania problemu.

Pozdrawiam