Po instalacji windows 8 rtm trial x64 nie działa napęd DVD

Po instalacji windows 8 rtm enterprise 64 bit trial wszedlem do exploratora windows i ikona dvd była ale po aktualizacji i zainstalowaniu oprogramowania (directx 2010 , kodeki , potplayer x64 itd) ikona ta wyparowała a naped dvd nie jest widziany przez system

Próbowałem już tego :

krok 1: Wpisz CMD na ekranie stylu METRO i nacisnij Ctrl + Shift + Enter i uruchom jako administrator

krok 2:W CMD czyli lini polecen wpisz to :

reg.exe add “HKLM\System\CurrentControlSet\Services\atapi\Controller0” /f /v EnumDevice1 /t REG_DWORD /d 0×00000001

i naciśnij enter oraz zrestartuj komputer. Żeby sprawdzić czy działa włóż płyte dvd do napedu.

niestety nie dziala to w moim przypadku. Czy istnieje inny sposób lub sterownik lub patch ?

w jakim trybie działa cu dysk

AHCI czy IDE jeżeli AHCI to potrzebne są sterowniki(strona producenta płyty głównej)

Jest to połączenie IDE konkretnie to taki taki napęd : LG HL-DT-ST GDR8164B ATA DEVICE

czyli masz port ide na płycie głównej

a dysk jak podłączony sata czy też ide

myślę że komputer po prostu jest za stary na win8

podaj specyfikację

Specyfikacja

core 2 duo 2,4 ghz

4 gb ram

400 wat zasilacz

geforce 430 gt

1 x 160 gb ide hdd (win 8)

1 x 80 gb sata (dane)

sound blaster audigy se

plyta glowna asrock p5b-de

Według mnie nie chodzi o sprzęt bo taki lęciwy to on nie jest , wiec zrobilem format i instalke win 8 na nowo sprawdzajac co zakloca naped dvd no i zainstalowalem kaspersky internet security 2013 kis13.0.1.4190pl-PL oraz sterowniki do geforca 306.23-desktop-win8-win7-winvista-64bit-international-whql i win 8 dodal stery oraz aktualizacje z windows update w tym momencie naped dvd chodzil i byl widoczny potem zrobilem restart kompa i naped dvd wyparowal i nie ma go i nie dziala. Nie wiem gdzie popelnilem blad ?

jeśli coś działa to nie aktualizuje się sterownika(wyjątek problemy i sterowniki do grafiki)

mógł blednę sterowniki zainstalować z WU a ty mu na to zezwoliłeś

ROZWIĄZANIE TEGO PROBLEMU JEST NA POCZĄTKU (tylko ja probowałem jeszcze kilka innych rzeczy w rejestrze i skonczylo sie reinstalką)

To JEST ROZWIAZANIE TEGO PROBLEMU :

krok 1: Wpisz CMD na ekranie stylu METRO i nacisnij Ctrl + Shift + Enter i uruchom jako administrator

krok 2:W CMD czyli lini polecen wpisz to :

reg.exe add “HKLM\System\CurrentControlSet\Services\atapi\Controller0” /f /v EnumDevice1 /t REG_DWORD /d 0×00000001

i naciśnij enter oraz zrestartuj komputer. Żeby sprawdzić czy działa włóż płyte dvd do napedu.

Tylko twoje rozwiązanie jest do aktualizacji win8 z win7.

Więc jak nie sprawdziłeś to nie odpowiadaj, że zadziałało -.-

pawcio1212 Zrobiłem CZYSTĄ instalacje windows 8 rtm enterprise en-us 64 bit i wklepałem ten kod z rejestru do konsoli i zrestartowałem kompa i teraz mi dvd DZIAŁA więc nie pisz głupot , zresztą dzięki za jakąkolwiek odpowiedź.

Tylko ten wpisz w rejestrze dotyczy windowsa aktualizowanego

oraz sam pisałeś że ci DVD działało po zainstalowaniu systemu tylko później przestało.

Podany wyżej sposób u mnie zadziałał idealnie.

Miałem taki sam problem po instalacji w8 nie było napędu dvd :frowning:

Próbowałem 2 razy raz update z w7 a potem świeżą instalację w8, update z windows update nie pomagały.

Dziękuję bardzo za podpowiedź [specjalnie się zarejestrowałem by podziękować :)]

Sposób działa! !!