Po instalacji Windows Serwer 2012 Datacenter brak systemu

Tak jak w temacie.

Zainstalowałem na drugim dysku HDD dokładnie WD Blue 1000GB, na którym są zrobione 4 partycje podstawowe system Windows Serwer 2012 Datacenter wersja z GUI (pobrany z Dreamsparka). Uprzednio odłączyłem mój dysk SSD firmy Intenso na którym mam postawioną 10. Sama instalacja przebiegła pomyślnie i po zresetowaniu komputera, gdzie powinno pojawić się okno z możliwością dalszej instalcji/konfiguracji systemu jest: coś że brak zainstalowanego systemu na nośniku.

Przestawiałem w UEFI na różne tryby botowania włącznie z IDE,AHCI,RAID, samo bootowanie w UEFI, LEGACY/UEFI. I za każdym razem że brak systemu. Po podłączeniu SSD’ka system, ktory na nim jest windows 10 normalnie wstał. Podczas podłączenia dwóch dysków i zmian botowania na dysk WD też ten sam komunikat. SSD jest z architekturą plików GPT, a HDD z MBR.Przed instalacją na HDD zmieniłem strukturę plików z GPT na MBR, tego wymagał instalator, inaczej nie chciał instalować. Update BIOS’u też zrobiony do najnowszej wersji.

Nie wiem czy potrzebna konfiguracja sprzętu ale dorzucam:

  1. 128 GB SSD INTENSO
  2. 1000 GB HDD WDC WD10EZEX-00BN5A0
  3. i7 4790K
  4. MSI GAMING 3 Z97
  5. 2X8GB 1600MHz DDR3 G.SKILL RIPJAWSX CL9
  6. Grafiki brak korzystam za tej z procka.

Ktoś ma jakiś pomysł jak to rozwiązać.

WS startujesz z UEFi czy Legacy BIOS? Przy rozruchu masz jakieś komunikaty? W UEFI ustaw dla SATA na AHCI. Upewnij się, że nie masz ustawionego External SATA na Enabled.

Już sobie poradziłem, za 3 instalacją poszło. Mam ustawione Legacy/Uefi i ahci nie pamiętam jak miałem poprzednio ale możliwe ze instalowałem w samym Uefi dlatego nie wstawał.