Po instalacji Windowsa NT 4, on się nie uruchamia!

Witam. Mam pewien problem. Na moim starym PC postanowiłem zainstalować Windowsa NT 4 Workstation PL. Utworzyłem partycję 2 GB i z tego zainstalowałem system. Nic się nie pojawia przy uruchamianiu a dysk nie pracuje.

Oto parametry mojego starego PC:

Pamięć RAM: 512 MB

Dysk twardy: Seagate 80 GB

Monitor: Fujitsu Siemens (maksymalna rozdzielczość: 1024x768)

Karta graficzna: ATI Radeon 9500 Series

Co robić?

PS: Jakby kto pytał: wolę NT, nie XP

Kiedyś, kiedyś odpalałem tego Windowsa, i z tego co pamiętam to miał problemy z sobą. W trybie awaryjnym nie rusza? Może spróbuj odpalić win 2000.

Mi nie zależy na Windowsie 2000. Ale jest jakiś sposób na rozwiązanie problemu?

Skoro dysk nie pracuje to zacznij od jego sprawdzenia przy użyciu narzędzi diagnostycznych które znasz albo, z którymi dopiero możesz się zapoznać - KLIKNIJ TUTAJ. :slight_smile:

Nie odpowiedziałeś na pytanie czy w trybie awaryjnym system się uruchamia. Sprawdź kolejność botowania w BIOS.

Kiedy klikam F8 nic się nie dzieje więc nie mogę wejść do trybu awaryjnego

A może spróbuj zainstalować od nowa NT-ka. Usuń partycje i wszystko zrób od początku.

BTW Podziwiam, że ktoś woli dziadowskiego i wolnego NT od szybszego i nowocześniejszego XP.

zorak , dzięki! Ale jest jeszcze jeden problem: WinNT nie wykrywa myszy. Jak ją zainstalować? (krok po kroku)

Ja też podziwiam, zwłaszcza że na tym komputerze ruszy każdy nowoczesny system (z win 7 włącznie)

Najbardziej optymalnym systemem dla takiego komputera będzie win xp/2003 albo linux (np. ubuntu LTS )

sadaj72 , ale mi zależy na Windows NT.

Zauważyłem że w trakcie instalacji można wybrać mysz. Mam myysz firmy TECHNIKA. WinNT wykrył brak myszy. Ponieważ mojej myszy nie było na liście to zaznaczyłem Microsoft Mouse. Nie pomogło. Jaką mysz wybrać?

do jakiego gniazda masz podłączoną mysz

masz okrągłe(ps/2) czy usb

USB

i tu jest pies pogrzebany

każesz działać systemowi z kosmiczną technologią(przynajmniej dla niego :slight_smile: )

chyba nie będzie działać bez przejściówki z ps2 na USB

może w biosie jest coś poszukaj

włącz w biosie wszystko związane z usb

pawcio1212 , możesz powiedzieć co mam dokładnie (i bezpiecznie) włączyć? Mam BIOS Award

Którego SP ma twój NT4? Jeżeli nie ma w ogóle bądź ma starego to go zaktualizuj (najnowszy był 6a) i zainstaluj później sterowniki do płyty głównej/kontrolera USB. NT4 obsługuje bez większych problemów USB 1.x, ale ze względu na architekturę wykrywa urządzenia tylko podczas startu systemu (przynajmniej tak było przy wczesnych wersjach, a nie przypuszczam, by wiele się zmieniło).

Może nie jest taki dziadowski skoro ja się nim interesuję?