Po instalacji Windowsa NT 4, on się nie uruchamia!

(Tux4) #1

Witam. Mam pewien problem. Na moim starym PC postanowiłem zainstalować Windowsa NT 4 Workstation PL. Utworzyłem partycję 2 GB i z tego zainstalowałem system. Nic się nie pojawia przy uruchamianiu a dysk nie pracuje.

Oto parametry mojego starego PC:

Pamięć RAM: 512 MB

Dysk twardy: Seagate 80 GB

Monitor: Fujitsu Siemens (maksymalna rozdzielczość: 1024x768)

Karta graficzna: ATI Radeon 9500 Series

Co robić?

PS: Jakby kto pytał: wolę NT, nie XP

(piotrek91666) #2

Kiedyś, kiedyś odpalałem tego Windowsa, i z tego co pamiętam to miał problemy z sobą. W trybie awaryjnym nie rusza? Może spróbuj odpalić win 2000.

(Tux4) #3

Mi nie zależy na Windowsie 2000. Ale jest jakiś sposób na rozwiązanie problemu?

(adam9870) #4

Skoro dysk nie pracuje to zacznij od jego sprawdzenia przy użyciu narzędzi diagnostycznych które znasz albo, z którymi dopiero możesz się zapoznać - KLIKNIJ TUTAJ. :slight_smile:

Nie odpowiedziałeś na pytanie czy w trybie awaryjnym system się uruchamia. Sprawdź kolejność botowania w BIOS.

(Tux4) #5

Kiedy klikam F8 nic się nie dzieje więc nie mogę wejść do trybu awaryjnego

(system) #6

A może spróbuj zainstalować od nowa NT-ka. Usuń partycje i wszystko zrób od początku.

BTW Podziwiam, że ktoś woli dziadowskiego i wolnego NT od szybszego i nowocześniejszego XP.

(Tux4) #7

zorak , dzięki! Ale jest jeszcze jeden problem: WinNT nie wykrywa myszy. Jak ją zainstalować? (krok po kroku)

(sadaj72) #8

Ja też podziwiam, zwłaszcza że na tym komputerze ruszy każdy nowoczesny system (z win 7 włącznie)

Najbardziej optymalnym systemem dla takiego komputera będzie win xp/2003 albo linux (np. ubuntu LTS )

(Tux4) #9

sadaj72 , ale mi zależy na Windows NT.

Zauważyłem że w trakcie instalacji można wybrać mysz. Mam myysz firmy TECHNIKA. WinNT wykrył brak myszy. Ponieważ mojej myszy nie było na liście to zaznaczyłem Microsoft Mouse. Nie pomogło. Jaką mysz wybrać?

(pawcio1212) #10

do jakiego gniazda masz podłączoną mysz

masz okrągłe(ps/2) czy usb

(Tux4) #11

USB

(pawcio1212) #12

i tu jest pies pogrzebany

każesz działać systemowi z kosmiczną technologią(przynajmniej dla niego :slight_smile: )

chyba nie będzie działać bez przejściówki z ps2 na USB

może w biosie jest coś poszukaj

włącz w biosie wszystko związane z usb

(Tux4) #13

pawcio1212 , możesz powiedzieć co mam dokładnie (i bezpiecznie) włączyć? Mam BIOS Award

(OgiX) #14

Którego SP ma twój NT4? Jeżeli nie ma w ogóle bądź ma starego to go zaktualizuj (najnowszy był 6a) i zainstaluj później sterowniki do płyty głównej/kontrolera USB. NT4 obsługuje bez większych problemów USB 1.x, ale ze względu na architekturę wykrywa urządzenia tylko podczas startu systemu (przynajmniej tak było przy wczesnych wersjach, a nie przypuszczam, by wiele się zmieniło).

(Tux4) #15

Może nie jest taki dziadowski skoro ja się nim interesuję?