Po instalacji XP nie ma możliwości wyboru 7 do uruchomienia


(system) #1

Mam taki problem. Sprawdziłem win7 i chciałem wrócić do xp więc zainstalowałem xp na innym dysku i teraz nie mogę odpalić win7 żeby odzyskać pliki z moich dokumentów. przy uruchamianiu nie widzi 2 systemów tylko od razu się uruchamia xp.

Czy da się coś z tym zrobić (bez usuwania systemu xp)?


(roobal) #2

Włóż płytę z Windows 7, gdy dojdziesz do okienka, gdzie jest taki duży przycisk install now to w tym okienku w dolnym lewym rogu będą inne opcje, między innymi Repair... , kliknij na to i wybierz Fix bootloader (czy jakoś tak, piszę z pamięci).

Pozdrawiam!


(system) #3

wielkie dzięki jutro to sprawdzę


(Silver9999) #4

Aby wejść do systemu Win 7 powinieneś wejść w Win XP w Mój Komputer --> PPM --> Właściwości --> Zaawansowane ustawienia systemu.

Następnie wchodzisz w zakładke 'Zaawansowane' i 'Uruchamianie i odzyskiwanie'.

Wybierz tam doyślny system operacyjny Windows 7. :slight_smile:


(Leon$) #5

czy XP nie widzi tych plików bo jeżeli je widzi to należy wyłączyć proste udostępnianie plików, a następnie przejąć folder na własność:

Mój komputer>>Narzędzia>>Opcje folderów>>Widok>>Ustawienia zaawansowane>>wyczyścić pole wyboru Użyj prostego udostępniania plików (zalecane)>>OK.

1.Kliknij PPM na folder, który chcesz przejąć na własność >> Właściwości.

2.Kliknij kartę Zabezpieczenia, a następnie kliknij przycisk OK w oknie komunikatu Zabezpieczenia (jeśli się pojawi).

3.Kliknij przycisk Zaawansowane, a następnie kliknij kartę Właściciel.

4.Na liście Nazwa kliknij własną nazwę użytkownika, nazwę Administrator, jeśli zalogowano się jako Administrator, lub kliknij grupę Administratorzy.

Jeśli chcesz przejąć na własność zawartość folderu, kliknij, aby zaznaczyć pole wyboru Zamień właściciela dla podkontenerów i obiektów.

5.Kliknij przycisk OK.

Jeżeli masz XP Home zrób to w trybie awaryjnym

:slight_smile: