Po instalacji XP Vista nie ładuje się

Witam.

Nie jestem doświadczonym pecetowcem, ale na życzenie domowych graczy zgodziłem się do Visty doinstalować jeszcze XP (nna Viście nie wszystkie gry chodzą podobno…)

Było to tak:

  1. Była oryginalna Vista Home Premium (OEM). Działająca. (Partycja 1, “C:”)

  2. Na partycji 2 (“D:”) mają być tylko dane.

  3. Na partycji 3 zainstalowałem (był obszar nie przydzielony) XP (też legalne).

  4. Vista nadal działała.

  5. W boot.ini dopisałem start z XP jako drugi (domyślny jest z part.1 “Vista”).

Boot.ini jest tylko n a partycji z Vistą (ok- ?).

  1. Ekran wyboru systemy: Vista/XP. Wybór Visty - ok.

  2. Wybór XP - ok. Xp ruszył.

  3. Od ponownego uruchomienia PC-ta wybór Visty powodował już tylko ciemny ekran z kursorem w górmym rogu - i NIC WIĘCEJ. :(((

Próbowałem odpalać Vistę bootując peceta z oryginalnej płyty instalacyjnej: ładował pliki Windows, wyświetlało się czyściutkie tło pulpitu (bez żadnych ikon itp.) wraz z kursorem myszy - i “eta wsio”. :frowning: Jakby utknął w podobnym miejscu…

Wybór XP - XP uruchamia się prawidłowo.

Czyżby XP “namieszał” coś w Viście???

  1. Partycja z XP jest obecnie (po instalacji XP) jako rozruch, partycja z Vistą - jako systemowa.

Pytanie:

  1. Jak doprowadzić do ponownego dostępu do Visty? Aby móc spokojnie wybrać system Vista lub XP przy starcie.

  2. Jak przy tym nie stracić danych (pliki, zapisy gioer i programów), które zostały zapisane podczas używania Visty?

Obecnie te dane są z poziomu XP niedostępne :((

Próbowałem z VistaBootPro, odpalając go spod XP, ale po uruchomieniu żąda zainstalowania .NET Framework, do czego nie mam dostępu (nie jest podłączony Internet). A może coś źle zrobiłem???

Będę wdzięczny za pomoc (i RATUNEK!).

pozdrawiam @ll !!

Użyj programu EasyBCD i przywróć Vistę http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … CD+1.7.1.6

Przywróć dostęp do Visty, a dane są niedostępne bo mają innego właściciela:

http://support.microsoft.com/default.aspx/kb/308421/pl

Należy EasyBCD uruchomić spod XP? Nie znam tego programu… :frowning:

Tak w Xp. Możesz dodawać systemy, a nawet przeinstalować bootloader visty: http://neosmart.net/gallery/v/neosmart/ … r.png.html

Możesz też przywrócić system poleceniem bootrec: http://jeziorski.wordpress.com/2007/03/ … yskiwanie/

bootrec /fixmbr

bootrec /fixboot

bootrec /rebuildbcd

walczę o możliwość wyboru systemu już cały dzień. I ww programy mi nie pomagają i fixboot też nie , ale jak chcesz po prostu do visty wrócić to płytkę wrzuć z vistą i wciśnij napraw. automatycznie odtworzy ci bootowanie na viste

Jak wracam do visty to niewidzi xp we właściwościach uruchamiania.

teraz przy piątym, browarze postanowiłem zrobić format całkowity hehe mam extra dysk 500 gb na który dane przeniose hehe

cosik_ktosik dzięki za informacje gdybym nie miał tego dysku użył bym twojej porady.

Romulusie, gdybyż Twoja porada (“ale jak chcesz po prostu do visty wrócić to płytkę wrzuć z vistą i wciśnij napraw. automatycznie odtworzy ci bootowanie na viste”) była tak prosta…

Jak pisałem wcześniej:

8. Od ponownego uruchomienia PC-ta wybór Visty powodował już tylko ciemny ekran z kursorem w górmym rogu - i NIC WIĘCEJ. ((

Próbowałem odpalać Vistę bootując peceta z oryginalnej płyty instalacyjnej: ładował pliki Windows, wyświetlało się czyściutkie tło pulpitu (bez żadnych ikon itp.) wraz z kursorem myszy - i "eta wsio". Jakby utknął w podobnym miejscu… :frowning: :frowning:

Czyli:

  • nie pyta mnie o “napraw” - jak zrobić, aby była taka możliwość??

  • ja chcę mimo wszystko zachować równolegle XP, jeśli się da. !!

Będę to robił w weekend, napiszę. co wyszło.

jak zrobię wszystko od podstaw to pokaże ci moje boot.ini i bcd. może coś ci pomorze.

Niestety, wracam z prosbą op pomoc. ![-o<

Były wakacje, komputer odpoczywał od nas… :wink:

Ale czas go zatrudnić - i temat “Vista + XP” wraca! :frowning:

Czasem myślę, ze “technicznie” najlepiej byłoby postawić - zreinstalować - całość od nowa, zarówno Vistę, jak XP. Ale chłopaki zdążyli już tyle zdobyć na róznych grach, że błagają mnie, aby tego nie stracili…

Tracę powoli nadzieję na skuteczną pomoc w problemie odzyskania dostępu do Visty. :frowning: :frowning: :frowning:

Może jednak ktoś z Was ma jeszcze pomysł, jak do tematu podejść?

Dzwoniłem wstępnie do serwisu dostawcy (Vista jest OEM), ale tam generalnie nie wierzą w “pokojową” koegzystencję Visty z XP. Mam wrażenie, że nie chcą się w tym grzebać… :frowning:

Help me. please !!