Po instalascji SP2 zniknął zegar systemowy z mojego konta

W ubiegłą sobotę w końcu zebrałem się i z nudów zainstalowałem service paczkę nr 2 do mojego XP. Instalacja przebiegła pomyślnie, zainstalowałem także wszystkie dostępne aktualizacje i poprawki do systemu, oraz IE7. Ale ku mojemu zdziwieniu po ponownym uruchomieniu kompa po aktualizacjach, w zasobniku zamiast godziny mam znak “-” czyli - :smiley: na drugim koncie brata wszystko jest ok. (godzina jest wyświetlana). Można coś na to poradzić?. Uprzedzając pytania, System oczywiście oryginalny. (choć nie wiem czy tutaj, w tym przypadku ma to coś do rzeczy.)

PS: Przed instalacją SP2 na kompie przez blisko 4 lata był SP1. Wiem że SP2 powinno sie najlepiej instalować na świeżo postawiony system, ale jakoś nie ciągnęło mnie, aby specjalnie po to robić formata i reinstala. Mam na kompie długoletnie zbiory, których nie chę utracić i później mozolnie odnawiać, stąd moje postępowanie. Da się coś zrobić z w/w problemem?

Niektóre programy po prostu odmawiały współpracy pod SP1, więc do tego zachęcany opiniami innych forumowiczów, oraz rzekomymi poprawami bezpieczeństwa jakie wnosi drugi dodatek, zainstalowałem go. I muszę powiedzieć, że jestem pozytywnie zaskoczony, obawiałem sie, że SP2 jeszcze bardziej zamuli mojego blisko 6-letniego poczciwego pieca, tu jestem pełen podziwu. Dodatek zamiast zamulić, znacznie przyśpieszył działanie systemu :mrgreen: :mrgreen: Wszystkim podobnie niechętnym do SP2 szczerze więc polecam aktualizację. [Taki długaśny OT] 8)

Sprawdź czy w Panelu sterowania jest ikona “Data i godzina”, czy wyświetla okno dialogowe po kliknięciu w nią?

PPM na pasku–> “Właściwości” i zobacz czy “Pokaż zegar” jest zaznaczone.