Po instalwoaniu libglib niektóre pakiety przestały działać

Mam taki problem chciałem zainstalować xmms ze źródeł, ale on wymaga biblioteki glib więc ściągnałem dla debiana - 8.4 kilka bibliotek glib (libglib -dev, libglib-bin) i teraz te biblioteki zainstalowały się z błędami bo wymagaly innych pakietów, wiec chciałem je usunąć poleceniem apt-get -F install, ale to polecenie zwróciło bląd, że są niespełnione zależności i teraz pod debianem nie ma nawet sieci (intenetu) środowiska graficzne nie chcą mi działać, więc związku z tym, że nie ma sieci jak można by bylo przywrócić system do poprzedniego porządku zakladając, że mam tylko chroota.

Jeżeli korzystasz z NetworkManagera, to go wyłącz i korzystaj z ifconfig/iwconfig; W ten sposób być może uzyskasz połączenie z siecią.

Ach te zależności…Wywaliło Ci pewnie z pół środowiska. Ja bym nie grzebał tylko zainstalował od nowa. Oczywiście z tym samym użytkownikiem, żeby nie stracić ustawień  w /home

Po czym tak twierdzisz że wywaliło pół środowiska?

To nie Windows żeby od razu reinstalować system!

Biblioteki instaluje się menedżerami pakietów a nie ręcznie, a dopiero jak nie można to zapoznaj się z: gdebi

apt-get -F install  nie ma takiego polecenia ani tym bardziej nie służy ono do usuwania pakietów ( man apt-get ).

Jak nie ma sieci to można posiłkować się pierwszą płytą DVD żeby przywrócić minimum potrzebnych pakietów (dodać DVD do źródeł i uruchomiając: tasksel zaznaczyć: Podstawowe składniki środowiska graficznego Debiana + ew. wybrane środowisko)

Jeśli dalej nie będzie środowiska graficznego to sprawdź logi.

A poza tym to system można uruchomić w trybie tekstowym nie potrzeba od razu korzystać z chrota

Zacznijmy od tego po co się bierzesz za instalacje ze źródeł skoro nie masz o tym pojęcia, ani nie potrafisz przeczytać instrukcji w źródłach zawartych? Debian posiada w repo xmms. Jeśli chcesz się nauczyć kompilacji to zrób to w maszynie wirtualnej.