Po kilku dniach gry zacinają się zacinać. Dlaczego?


(Darek Dziuba) #1

Witam

Kilka dni temu zainstalowałem grę fifa 14. Włączyłem max ustawienia, gra chodziła bardzo płynnie. Dzisiaj już się wyraźnie zacinała na takich ustawieniach. A nawet gdy zmniejszyłem detale. To samo występowało z poprzednią częścią fify i nba 2k13. Gry są oczywiście oryginalne. Nie wiem jak sytuacja wygląda w innych grach ponieważ w inne gry nie gram. O co chodzi? i jak rozwiązać ten problem?

Pozdro


(bart86) #2

jaki masz system?

jaki dysk twardy?

daj screen z programu HDtune zakładka Health


(Dimatheus) #3

Przeniesione z działu Gry na dobrychprogramach.


(Darek Dziuba) #4

system to win 8. jaki dysk twardy? nie wiem jaki producent, pojemność 1 TB.

screen z HDtune: http://tinypic.com/view.php?pic=2le5sty&s=5


(Dimatheus) #5

Hej,

ST to dyski Seagate'a. Wg analizy S.M.A.R.T dysk jest w dobrej kondycji, choć nie pokazałeś wszystkich parametrów - zwróć uwagę na pasek przewijania po prawej stronie. Wrzuć więc jeszcze jednego screen'a z paskiem przesuniętym do samego dołu.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Darek Dziuba) #6

proszę http://tinypic.com/view.php?pic=zwgtba&s=5#.Ukwokj-N7Zw


(JNJN) #7

Dysk OK

A co w międzyczasie robiłeś, instalowałeś, może gra się zaktualizowała?

Samo się nic nie robi?


(Darek Dziuba) #8

Nie instalowałem nic. Dlatego dziwi mnie taka sytuacja. Nie zauważyłem też żeby gra się zaktualizowała. Gram na laptopie. Fifa tnie się nawet gdy zaczynam grać od razu po załączeniu komputera więc to również nie wina złego chłodzenia/przegrzania podzespołów.


(JNJN) #9

Masz dwie karty grafiki? może coś z ich pracą? przełączaniem?


(Dimatheus) #10

Hej,

Niekoniecznie. Pokaż temperatury podzespołów - program HWInfo - zaraz po uruchomieniu komputera i po kilkuminutowej grze.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(hirem) #11

Nie był bym taki przekonany że dysk jest ok. Ma dziwne odczyty w SMART jak na Seagate .Jak wiemy niektóre parametry np. 01 czy 07 przy DATA w dyskach Seagate wartość nie jest monitorowana nie przetworzona. I powinna być duża liczba a nie 0 jak widnieje. Nie wiem czy taki model że tak pokazuje a po za tym pokazuje błędy zapisu przy C8 to już jest problem. Autor może jeszcze zrobić skan w Benchmark w HDTune i jak wyjdzie wykres. Nie wiadomo jak się odnieść do parametrów 01, 07, . Bo tak pokazuje jak w dyskach innych firm jak 0 to dobrze. Czy tak jest w danym modelu Seagate czy coś nie tak ale błędy przy C8 są raczej.

Inne przyczyny jak wyższa temperatura poszczególnych podzespołów czy wirusy robaki obciążające albo jeszcze co inne też wchodzą w rachubę


(Aciwurra 69) #12

@hirem

Parametry masz masz inne, bo to jest w gruncie rzeczy samsung a nie seagate.


(hirem) #13

Jeśli to praktycznie samsung a etykieta seagate.To parametry; 01, 07 są wyjaśnione czego jest 0. Zostają więc błędy przy C8.


(Dimatheus) #14

Hej,

No tak, zostaje parametr C8 oraz 0B i DF - z czego te ostatnie mają na razie niewielką wartość i mogą być związane z dłuższym wybudzaniem komputera ze stanu wstrzymania bądź hibernacji. Generalnie wypadałoby uważnie przyglądać się parametrom dysku i sprawdzać, czy któreś z wartości nie powiększają się.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(JNJN) #15

Dla pewności zrób test dysku programem MHDD, wklej zdjęcie ze smart F8 i ze skanowania powierzchni F4 i wszystko będzie wiadomo.

http://www.fixitpc.pl/topic/141-mhdd-po ... a-obslugi/


(Darek Dziuba) #16

włączyłem ccleanera i zauważyłem, że wpisana jest karta zintegrowana a nie dedykowana czyli gf 635. czy to znaczy, że laptop korzysta ze zintegrowanej czyli słabszej? jak to sprawdzić i jak ewentualnie zmienić?

http://tinypic.com/view.php?pic=28hiw01 ... k2rPD-N7Zw


(Longhorn2009) #17

Karta uaktywnia się tylko przy większym obciążeniu, gdy jest potrzebna.


(Dimatheus) #18

Hej,

Przełączaniem karty zarządza automatycznie nVidia Optimus. Do poczytania: http://www.nvidia.pl/object/optimus_technology_pl.html

Pozdrawiam,

Dimatheus


(JNJN) #19

Zainstaluj program GPU-Z, uruchom, wrzuć go do paska i zagraj w grę z 10 minut i sprawdź na dole w programie GPU-Z jaka jest karta.


(Darek Dziuba) #20

nie wiem czy dobrze to sprawdzam bo na dole jest pasek który się rozwija... i są tam do wyboru dwie karty...

foto: http://tinypic.com/view.php?pic=2pqmce9 ... k7eoj-N7Zw