Po kilku godzinach dyski zaczyną wolno pracować

Mój prolem polega na tym, że jak włącze na noc jakiś program do ściagania (np. eMule albo Universal Share Downloader (jak zrobiłem wczoraj)) to rano jak bym chciał dalej pracować na kompie to muszę go zrestartować, bo tnie się jakbym otworzył wszystkie programy na raz. W menedżerze zadań jest 1-5% obciążenia procesora, jedynie proces svchost.exe i antywirus (KIS) troche pamięci zabierają, ale nadal wolne jest ponad 1,5 GB. Tryby pracy dysków mam ustawione na DMA (możliwe, że się przestawia na PIO, ale moge to sprawdzić dopiero wtedy kiedy zacznie wolno chodzić), więc co je tak zwalnia i jak to naprawić ?

Ciekawe jest to, że jak włącze na noc uTorrent, to rano mogę normalnie pracować :wink: , a przy eMule lub USD to już nie :frowning:

moze dyski sie wylaczja podczas ‘uspienia’?

ppm na pulpicie-wlasciwosci-wygaszacz ekranu-zasilanie-wylacz hdd-nigdy

No niestety, to już miałem dawno ustawione w ten sposób (od instalcji systemu)

indeksowanie, hibernacja, schemat zasilania (w biosie, jesli jest taka mozliwosc - s0, czyli max.)

moze cos z kontrolerem - sprobuj z innym wejsciem sata (z tego co pamietam, ta plyta ma dwa kontrolery)

Indexowanie i hibernacje mam wyłączone. Spróbjuję z tym zasilaniem i kontrolerami

teraz doczytalem o torrencie, widac za wczesnie sie podnioslem :roll:

torrent zrzuca pliki na hdd srednio 500kb/s (przy dobrym download’zie)- byc moze pozostale programy robia to rzadziej i cos widac wylacza hdd w trakcie ‘nieaktywnosci’ owych…

tak, kontroler moze bbyc dobrym tropem, mozesz jeszcze sie upewnic w jakim trybie chodza dyski przed i po nocy - hdtune i zakladka info

a co menedżer zadań pokazuje w wykorzystaniu pamięci?

może cały ram poszedł na cache i dlatego podczas uruchamiania innych programów wszystko działa wolno

Christofor , przeczytaj dokładnie pierwszego posta a dowiesz się ile ramu jest wolnego.

Masz laptopa czy pc?

PC

W dniu 20.07.2008 , o godzinie 8:53 został dopisany post przez Don_Corleone

Hmm… chciałem dziś sprawdzić czy dysk mi się przestawi na wolniejszy tryb i zostawiłem kompa na noc z włączonym USD, ale rano mogłem normalnie pracować. Nie wiem od czego to zależy, może to loteria :wink: