Po kilku nieudanych próbach instalacji mam 1/2 dysku twardeg

Witam. Po kilku próbach udało mi się pomyślnie zainstalować windows xp. Niestety z mojego dysku 320GB mam teraz dysk 127GB.

Co mam zrobić?

Na tak postawione pytanie, jest jedna odpowiedź :arrow: kupić sobie szklaną kulę, ewentualnie poprosić znajomą wróżke o diagnozę.

Napisz przede wszystkim jak masz podzielony dysk, czy przed kolejną instalacją formatowałeś partycje na której instalowałeś system ??

Przed kolejną instalacją były dwie partycje. Partycja przy instalacji była formatowana. W tej chwili jest tylko jedna partycja.

Ściągnij wszystkie partycje, załóż je na nowo, partycję systemową ustaw najlepiej na system plików NTFS. Na partycje systemową przeznacz koło 30 GB, reszta podziel według własnych upodobań.

Na tak przygotowanym dysku dopiero zainstaluj system.

Prawdopodobnie usunąłeś drugą partycję i nie zrobiłeś jej od nowa. Włącz narzędzia administracyjne i dalej zarządzanie dyskami (mam viste więc może się nazwa różnić). Tam masz pokazany obszar nie przydzielony dysku twardego na nim ppm i tworzysz nową partycję.

Bios widzi poprawnie wielkość dysku?

Jak XP masz przynajmniej SP1.

Lub to

http://www.48bitlba.com/enablebiglba.htm

Nie ma może jakiegoś programu za pomocą którego mógłbym odzyskać tą partycję?

Pozatym partycja ta miała 10GB a nie ponad 120, które znikneło

zgadzam sie może twoja płyta glówna nie widzi więcej niż 130 GB

więc spróbuj z aktualizować sterowniki albo ewentualnie bios

Jak to? Przecież systemy 32- bit mogą działać na procesorach 64. Po prostu rozszerzenia 64- bitowe procesora nie będą używane. Mój sąsiad ma procesor 64 i używa systemu 32- bit i wszystko działa.

OTy kosmos.JNJN

A tak po ludzku jak dla tempaka kompletnego…

…mogę prosićo wyjaśnienie co mam robić?

Komp kupiony w Electro Word jako stała oferta. Taki sam kupił znajomy i u niego wszystko gra.

Wszystko masz napisane - nie odpowiadasz na pytania.

Usuń z dysku wszystkie partycje, załóż i sformatuj na NTFS i świeży system.

Sprawdź czy bios widzi poprawnie wielkość Twojego dysku, użyj do instalacji systemu XP z SP2 - jeśli chcesz instalować XP.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=25048

Nic to nie dało.

Jak sprawdzić czy bios widzi dobrze dysk?

Złączono Posta : 11.11.2007 (Nie) 0:27

Dziękuje za rady, ale poradziłem sobie Partition Magic-em