Po kliknięciu tekst zmienia się na podkreślony

Witajcie jestem początkującym webmaster i tworzę stronkę. I mam problem bo chciałbym zrobić coś takiego ze mam jakis tekst i po kliknięciu w niego ten tekst zmieni się na przekreslony lub obok wyskoczy jeden wyraz. I żeby to było możliwe dla każdej wchodzącej na tą stronę.

Np.

-Wchodzi sobie kowalski na stronę,

-klika w tekst “lalala”

-po kliknięciu ten tekst zmienia się w przekreslony

-zmiania się zapisuje i kazdy następny nowak wchodzący na tą stronę widzi już “przekreslone lalala”

czy wogóle jest taka mozliwosc zrobienia czegos takiego jeśli tak prosiłbym o szybką pomoc

P.S. potrzebuje to na wczoraj :slight_smile:

Tzn. w sensie, że jedna osoba kliknie, tekst się zmieni na przekreślony, i potem każdy odwiedzający stronę widzi przekreślony tekst? Bo nie bardzo rozumiem z tym Kowalskim i Nowakiem.

Jeśli dobrze zrozumiałem, to jest taka możliwość. Przy kliknięciu na tekst wysyłasz AJAXem do php informację o kliknięciu, php zapisuje to do bazy danych. Potem przy każdym generowaniu strony odczytujesz z bazy informację, czy tekst był już przez kogoś kliknięty. Jeśli tak, to dodajesz przekreślenie (czy co tam chcesz).

Jeśli to ma być per user (w sensie, że tylko ten co kliknął widzi przekreślony tekst, a inni widzą normalny dopóki nie klikną), to wtedy najlepiej w cookiesie to trzymać, i tak samo w php odczytywać z cookiesa przy generowaniu strony.

Chodzi mi o tą pierwszą opcje czyli że wszyscy następni odwiedzający widzą to samo co kliknołem

Jestem naprawdę początkująćym także jak byś mógł mi napisać dokłądnie co i jak żeby to zrtobić bym był bardzo wdzięczny

Co znaczy “bardzo początkujący”? Umiesz postawić bazę danych i wyciągnąć z niej coś w php?

Nie. JA orientuje się w tylko HTML mam tylko tą jedną stronkę zrobić dla znajomego :slight_smile:

No to masz problem, bo takiej rzeczy nie osiągniesz w HTMLu. Tu już niestety musisz postawić jakiś backend z bazą danych.

W HTML nie da się tego zrobić, bo to jest tylko język opisujący zawartość i wygląd strony. Nie udostępnia żadnego mechanizmu trwałości danych (czego potrzebujesz do zapisania informacji, że ktoś kliknął) ani dynamicznego generowania zawartości (czego potrzebujesz do wygenerowania tekstu przekreślonego lub nie, w zależności od jakiegoś warunku).

Nie jestem w stanie “napisać dokładnie co i jak”, bo skoro ogarniasz tylko HTML, to jak mam ci wytłumaczyć jak coś zrobić na bazie danych czy w php?

Skoro ma to działać raz, to wystarczy zapisać to w tym html. Wtedy serwer byłby odciążony, bo nie musiałby sprawdzać za każdym razem tego :slight_smile:

Skoro stronę piszesz dla znajomego, pewnie dostajesz za to jakieś wynagrodzenie. Podziel się nim a z pewnością ktoś będzie ci to w stanie napisać (np ja :P)

Stronę robię dla znajomego al za darmo :). A co do wyżej mojego opisanego problemu rozwiązałem go w inny sposób (przy którym jednak też mam kłopot) :/.

  Nazwa Książki

 

I moje pytanie co do tego czy jest możliwość aby na podany mail wysyłała się wiadomość tylko nie z Outlook Express tylko z normalnej poczty albo najlepiej aby nie trzeba było żądnej poczty tylko aby to przychodziło jakoś na tą pocztę czy da się tak zrobić. Jeśli tak to w jaki sposób

Dodane 19.08.2012 (N) 9:13

Stronę robię dla znajomego al za darmo :). A co do wyżej mojego opisanego problemu rozwiązałem go w inny sposób (przy którym jednak też mam kłopot) :/.

  Nazwa Książki

 

I moje pytanie co do tego czy jest możliwość aby na podany mail wysyłała się wiadomość tylko nie z Outlook Express tylko z normalnej poczty albo najlepiej aby nie trzeba było żądnej poczty tylko aby to przychodziło jakoś na tą pocztę czy da się tak zrobić. Jeśli tak to w jaki sposób

By się dało wystarczy nauczyć się PHP lub poszukać gotowego skryptu ale wtedy i tak nic nie zrozumiesz gdy pojawi się problem :wink:

http://www.kurshtml.edu.pl/html/wyslani … larze.html

lub prościej

http://www.puma.pomorze.pl/porady-2.php#p02

Czyli że to z twojej strony mam wstawic do mojego pliku zamiast tego co wysłałem wam na pokaz i tylko dostosować wilekość i rodzaj ramek oraz napisać swój e-mail tak?

Tak, zakładając że twój serwer obsługuje funkcję mail będzie to działać.

Dobra mam jeszcze jeden ostatnio problem a mianowice skopiowałem ten skrypt czy co to jest i mam coś takiego czy po wrzucenie na stronke to zniknie i będzie działać? Czy jest w nim jakiś błąd albo ja coś źle zrobiłem?

beztytuuuesp.png

Uploaded with ImageShack.us

?php

echo’

Nazwa Książki

 

';

if (isset($_POST[wyslij])) {

mail(“mójemail@mójemail.pl”, “temat”, $_POST[tresc], "From: $_POST"); }

?

Musisz mieć na serwerze odpalony silnik PHP.

Trzeba zmienić końcówkę pliku z html na php.

bogusz98 - odezwij się do mnie na PW z namiarami na siebie to podeślę Ci mój skrypt wysyłający wiadomość do właściciela strony, potwierdzenie wysłania do osoby wysyłającej oraz z antyspamem. Służę pomocą :slight_smile: