Po kliknięciu "Zamknij" na rekranie laptopa pojawia się Blue Screen


(Radekgra9) #1

Witam :slight_smile:

Jak w temacie - podczas próby wyłączenia laptopa (od około 8 uruchomień) pojawia się Blue Screen. Od około dwóch miesięcy komputer znacząco zwolnił (dłuższy czas włączania się, dłuższy czas włączania się folderów czy internetuv itp...). Nwm czy jest to ze sobą w jakiś sposób powiązane - nie mniej jednak piszę o tym.  Zwolnienie to może jakiś problem z dyskiem - nwm w jaki sposób to sprawdzić. Komputer oczywiście da się wyłączyć mechanicznie (poprzez przytrzymanie przycisku włączania) lecz nie jest to właściwe i o ile się nie mylę podczas gdy chcę zmienić położenie ikony na pulpicie po włączeniu komputera jest ona na poprzednim miejscu - włśnie przez wyłączenie mechaniczne(?). Mój antywirus to Avast.

Dodaję oczywiście zdjęcie BS oraz komunikatu który się pojawia po ponownym uruchomieniu komputera jak i rapotr BlueScreenView.

 

Zdjęcie BS: http://images67.fotosik.pl/947/e455c1cc2dc0d593gen.png

 

Informacje o laptopie:

ACER ASPIRE 5750G

Intel Core i5-2430M  2,4GHz

NVIDIA GeForce GT 520M

Windows 7 Home Premium 64bit (Service Pack 1)

 

post-262289-0-60990900-1433593317_thumb.

BlueScreenView RAPORT.txt


(dgm.roger) #2

moim zdaniem coś zżera pamięć może jakiś trojan, nie wiem do czego używasz swojego lapka w internecie ale jeśli wchodzisz na “bezpieczne” strony to [ciach] avast i zainstaluj http://windows.microsoft.com/pl-PL/windows/security-essentials-download ale najpierw pobierz ADWCliner z http://www.dobreprogramy.pl/AdwCleaner,Program,Windows,38865.html przeskanuj usuń wszystkie śmieci pobierz program do usuwania avast http://www.dobreprogramy.pl/avast-Uninstall-Utility,Program,Windows,17962.html i go odinstaluj na koniec pobierz aktualizacje z windows update. No chyba że masz pirata to moje pisanie na darmo :mrgreen:

 

Wykropkowanie kilku liter nie czyni z wulgaryzmu pięknego słowa. Przestrzegam przed stosowaniem takiego słownictwa na forum.

rgabrysiak


(Radekgra9) #3

Oczywiście spróbuję ADWCliner (tyle że o ile wiem on będzie wołać o ponowne wyłączenie kompa a u mnie to nie zadziała), ale co do Microsoft Security Essentials to nie jestem pewien czy to wystarczy i będzie lepiej działać niż avast. Nie mam pirata więc mam update (instaluję je dosyć regularnie). Mam też opcję zamówienia Windows 10 ale nwm czy to pomoże i czy nie stracę moich plików po takiej zmianie… Mam też taki program ComboFIX ale nwm czy to bezpieczne podczas gdy nie mogę normalnie wyłączyć komputera…


(rgabrysiak) #4

Combofix to nie zabawka - jeżeli nie potrafisz z niego korzystać to może on narobić ci więcej problemów niż przynieść pożytków.


(Radekgra9) #5

ADWCliner tak jak przypuszczałem nie może działać gdyż nie można zamknąć systemu. Dodatkowo obecnie ikony na pulpicie zaczęły się ustawiać względem “siatki” a były luzem… Proszę o pomoc :frowning:


(pigers1986) #6

lepiej sprawdź kompa pod kątem szkodliwego oprogramowania

a potem sprawdź dysk

 

obie te rzeczy są opisane na forum bardzo ładnie


(igor6076) #7

Też to miałem że przy wył. się on pokazywał i po jakimś czasie  przy uruchomieniu windows 7 jak kliknołem 1 literkę w haśle i mi się to właśnie pokazało aby temu zaradzić przy uruchomieniu loga producenta kliknij f4 i zaczekaj w okienku które ci się pojawi kliknij kopia zapasowa wybierz i utwórz potem kliknij przywracanie>przywracanie całkowite i wybierz stan początkowy komputera. Zaczekaj aż ci się to zrobi i uruchom ponownie komputer znów uruchom to ale klikni w przywracanie>przywracanie danych i postempuj według wskazówek.