Po kupnie startera w play nie mam prawie zasięgu

Wczoraj kupiłem starter w play , karta została zarejestrowana wkładam kartę do telefonu i ledwo co jedna kreska zasięgu a często tylko połączenia alarmowe w ustawieniach sieci mam dostęp do tylko play lte a reszta obok sieci napisane ( forbidden ) czyli zakazane i nie rozumiem tego czemu tak jeszcze nie dawno miałem abonament i normalnie chodziło a teraz jak potrzebny mi jest internet to prawie wogole zasięgu nie mam jest jakaś szansa żeby to naprawić ? W play mi mówili żebym na mapie sprawdził jak wygląda zasięg w moim rejonie ale jest według mapy … A drugi gościu mi napisał żebym poczekał od rejestracji karty 24h

A w jakiej miejscowości przebywasz ?

W ustawieniach sieci włącz roaming lokalny.

Województwo lubuskie. Lipinki Łużyckie

Włącz jak pisał @anon741072 wyżej “national roaming only”

Nie pomogło nic gdy włączyłem romaing national only… ciągle brak zasięgu a w sieciach mam dostępną tylko 3g ktora mi nie łapie a reszta to niedostępne…

Wadliwa karta sim !!!

Jeżeli telefon jest sprawny i masz pewność że w okolicy jest dobry zasięg to masz walniętą kartę sim.

Ale bzdura :smiley: Jak może być walnięta kara sim? :open_mouth:

Pojechałem na miasto to miałem pół zasięgu z wróciłem do domu to zero zasięgu xd żyć nie umierać

Jeśli chodzi o Play to obawiam się, że jesteś “w dołku”

lepiej może to wyglądać np. w przypadku Orange

Taka bzdura że spotkałem się z tym trzykrotnie, po wymianie karty sim zasięg wracał do normy.
Co ciekawsze problemy ze słyszalnością rozmówcy też ustępowały po wymianie.

Oczywiście w przypadku autora nie musi to przynieść rezultatu bo mieszka na końcu świata.

Poszedłem do salonu play i jedyne co się udało zrobić to to że mam u siebie max pół zasięgu lub jedną kreskę bo mieszkam w dziurze i słabo mi odbiera lte mówili , a w miejscowości 10km dalej mam pełny zasięg xd no życie szkoda

Przed zakupem możesz przetestować np. rfbenchmark i sprawdzić, jaki jest zasięg w danym miejscu