Po liceum wojsko, policja ? Gdzie, jak żeby było dobrze

Witam

Za rok kończę wraz z kolegami liceum, na kierunku Mat-inf-fiz. Jesteśmy wysportowani, dobrze zbudowani, ogólnie okej. Uczymy się na poziomie takim jak inni w liceum ( dupy nie urywa że się tak wyrażę ). Chcemy iść do wojska lub policji, z tego co mi wiadomo idąc na studia wojskowe mogę wstąpić do policji, więc bardziej mi odpowiadają wojskowe. Myśleliśmy nad Szczytnem ale bardzo ciężko się tam dostać, Kraków wydział bezpieczeństwa wewnętrznego - zakwaterowanie drogie i dostać się tam to pewnie też nie jest takie “hop-siup”. Pod uwagę braliśmy Katowice ale wiele nie wiemy o tej szkole, co ona nam daje co po niej dalej. Czytałem również o szkole oficerskiej w Ustce, Gdyni, Łodzi, Dęblinie i Toruniu. Jak widzicie jest tego dużo. Bardzo bym prosił kogoś w temacie o wypowiedzenie się, co powinniśmy wybrać żeby było najlepiej, patrząc w przyszłość :wink:

Pozdrawiam

No to jak nie macie pleców, będzie wam strasznie ciężko. Właśnie obserwuję, jak kumpel (wysportowany i po studiach na odpowiednim kierunku) próbuje pójść na oficera do policji. Krawężników i szeregowców w strukturach potrzeba, oficerów - niespecjalnie.

Szkoły oficerskie wojskowe szkoła pod katem danej formacji. Jak pójdziesz do lądówki, to nie przydzielą cię do marynarki, bo ci się odmieniło. Wpływ na miejsce w Polsce, do którego dostaniesz przydział po szkole (jednostka) też jest bardzo ograniczony. Tzw. Pipiduwy też ci grożą, jak bedziesz w szkole przecietniakiem. Albo jak bedziesz miał pecha. Pomysł z przeniesieniem “na policjanta” jest w ogóle z kosmosu. Listę szkół oficerskich też masz chyba nieakt. Idź do WKU po informacje. Teraz już można się tam czegoś dowiedzieć.

Może trochę zbaczając z tematu ale straż pożarna też ma swoją szkołę oficerską. Rozważ ten kierunek.

http://www.sgsp.edu.pl

Bezpieczeństwo wewnętrzne? olej to, kolejny nowoczesny kierunek produkujący magistrów z papierkiem. Jak pleców nie masz to o oficerce zapomnij. Chcesz, to idź do policji, zacznij od 0 i pnij się w górę.

Skończ sobie spokojnie odpowiednie studia,najlepiej związane z prawem lub pokrewne,zdobądź tytuł magistra i próbuj swoich sił w policji,oczywiście jak przejdziesz gęste sito rekrutacyjne,a po podjęciu pracy bez układu i przysłowiowego szczęścia nie masz szans na zrobienie kariery oficerskiej,lub będziesz na nią czekał długie lata,zwłaszcza teraz przy narzuconym 25-cio letnim minimalnym okresie służby.Więc na chwilę obecną wybij sobie z głowy gwiazdki na pagonach.

Przyjmują obecnie do szkół oficerskich absolwentów uczelni cywilnych na ok. 2-letnie szkolenie kończące się stopniem ppor.

@Madafaker

Co ty pleciesz? Znajomości tak, ale kończąc szkołę oficerską zostaje się oficerem. Chyba że mówisz o kolejnych awansach.

Chłopcze,nie ucz ojca dzieci robić,w Policji aby dostać się kurs oficerski trzeba spełnić kilka warunków, w tym odpowiedni staż pracy,wykształcenie wyższe cywilne,i posiadanie stosownej grupy zaszeregowanie,która gwarantuje równolegle otrzymanie stopnia oficerskiego,nie wpomnę iż skierowanie na taki kurs wymaga też dobrej woli i pozytywnej opinii kierownika jednostki,a z tym bywa różnie.I wyraźnie zaznaczę iż pisałem wyłącznie o realiach policyjnych,nie o wojsku.

nie no Panowie, nie chodziło mi tutaj aby zostać oficerem od razu czy wogole kiedykolwiek. Najpoważniej rozważamy Policje na wydziale śledczym i właśnie nie wiemy gdzie iść aby się tam dostać, oczywiście nie koniecznie od razu tam być ale nie chcemy iść do Policji i być np. w drogówce czy dzielnicowym tylko trochę wyżej :wink:

Policja jest instytucją o ścisłej hierarchii i szczególnej dyscyplinie służbowej,i nie ty będziesz decydował w niej o swojej ścieżce kariery zawodowej,i wybierał sobie wydział w którym będziesz chciał pracować,najpierw jak każdego czekają lata pracy w prewencji,a dopiero później ewentualnie,podkreślam ewentualnie może nastąpić zmiana wydziału,aczkolwiek równie dobrze możesz do końca nie wyrwać się z ulicy.

Myślałem, że pisałeś o wojsku. Chłopcze.

Madafaker ma rację, nie ważne co skończysz, zaczniesz zawsze jako krawężnik i po kilku latach ( bodajże 3-4 lata trzeba przepracować na prewencji) możesz się starać o przeniesienie do innego wydziału.

Czyli nie zależnie od tego ,którą szkolę ukończę - Wyższą czy np. w Katowicach zawszę zacznę od bycia krawężnikiem ?

A służby CBŚ mam traktować jako wydział policji czy inną organizacje ?

Tak,niezależnie jaką uczelnię ukończysz zaczniesz od ulicy.

CBŚ to wydzielona komórka organizacyjna Komendy Głównej Policji mająca za zadanie zwalczanie przestępczości zorganizowanej, transgranicznej, narkotykowej i ekonomicznej oraz rozpoznawanie i rozpracowywanie szczególnie groźnych grup przestępczych.

A tak na marginesie zejdź na ziemię i przestań śnić i zyć młodzieńczymi mżonkami o łatwej i szybkiej karierze w Policji.