Po modyfikacji podzespołów system nie wstaje

Na początku . Wesołych Świąt.

 

A teraz mój problem . Proszę o pomoc .

Udało mi się kupić w dobrej cenie płytę główną , proca , pamięci i  grafikę oraz dodatkowy HDD.

Przyszedł czas na leciwy sprzęt z 2009 r . Czyli wymieniłem Core2Duo E6300 na i5 4570 , płytę Gigabyta P965 na MSI H87-G43 Gaming , pamieci wymieniłem z 4 na 8 GB , kartę graficzną ATI 4780 x 2 na GeForce GTX 760.

 

W poprzednim komputerze miałem dwa dyski twarde Maxtora 250 GB na którym był postawiony system Win 7 i dodatkowy Samsung 320 GB . Dyski te przełożyłem do nowej budy  i dołożyłem ten nowy 1 TB. Wszystkie podłączyłem do gniazd Sata w płycie i zasiliłem za pomocą jednego przewodu z 4 końcówkami . Wszystkie są połączone na jednym przewodzie.

 

Po odpaleniu komputera pokazuje mi się logo MSI a później komunikat : BOOTMGR is Compressed . Press Ctrl+Alt+Del to restart.

 

Po wciśnięciu kombinacji klawiszy można wejść do Biosu i próbować  wybrać z czego ma bootować , ale żaden wybór nie działa .

 

Miał ktoś taki problem ? A może ktoś może pomóc ? Co z tym zrobić ? Będę wdzięczny …  

Cześć,

 

Dokonałeś “zbyt” dużego upgradu komputera i dlatego system nie wstaje, najprostsza opcja rozwiązania problemu to instalacja systemu na czysto, na nowej konfiguracji.

Uruchom komputer z płyty instalacyjnej Windows 7, Napraw komputer (na dole po lewej stronie), wybierz język i kliknij Dalej, wybierz Narzędzie do naprawy systemu podczas uruchamiania

I mamy tutaj problem , płytę mam ale nie mam już napędu DVD, tzn jest na tyle stary , że nie ma go jak podłączyć :frowning:  Jest jakiś inny sposób ?

Można to też zrobić z pendriva (trzeba wgrać płytę instalacyjną Windows 7 na pendrive i z niego uruchomić instalkę).

Potrzebny jest obraz iso płyty instalacyjnej Windows 7 lub dysk naprawy systemu.

Ok. Bardzo dziękuję. Powalczę i napiszę czy się udało ?

Do utworzenia boot pendriva możesz użyć Universal USB Installer , z rozwijanej listy wybierasz Windows 7 Installer (pod koniec listy), wskazujesz plik iso z systemem, Step 3 wybierasz swój pendrive, klikasz Create, musisz potwierdzić nadpisanie MBR i powinno zacząć się kopiowanie plików. Na zakończenie procesu powinno pojawić się Installation Done, Process is Complete!

Czyli mam rozumieć :

1.wrzucić Windowsa na innego kompa .

  1. sciągnąć i zainstalować ten programik

  2. Przygotować pendriva i zrobić to co napisałeś powyżej ?

Dokładnie

Dziękuję bardzo . Pomogło . Teraz instaluję wszystkie sterowniki i gotowe ! 

Jeszcze raz dziękuję . 

 

Temat można zamknąć .