Po nagraniu filmów na płytę, nie mogę ich odtworzyć

Witam. Mam taki problem. Ostatnio chciałam obejrzeć nagrane filmy na płycie i gdy włożyłam płytę to wyskakują mi programy, którymi mogę nagrać płytę. Płyta jest na pewno dobrze nagrana, bo przed formatem laptopa dobrze wszystko chodziło. Co się stało? Jak to można naprawić? Dodam jeszcze oryginalne płyty dobrze chodzą.

Hej,

:arrow: A próbowałaś odtworzyć płytkę na innym komputerze? Udało się zobaczyć zawartość?

Bardzo możliwe, że nagrywarka umiera. Bardzo często pierwszym objawem jest problem z odczytem płyt nagranych samodzielnie (szczególnie nagrywanych z dużą prędkością) - płyty oryginalne są głębiej tłoczone, więc one nie sprawiają problemu.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Witam-sprawdź tak wsadz płytke do czytnika jeśli by się uruchomiło jakieś okienko to zamknij je ,następnie otworz mój komputer i prawa mysz na cdromie i wybierz obcje autoodtwarzanie

Niedawno miałem ten sam problem, wszystko się niby elegancko nagrywało ale co któraś tam płytka potem

nie chciała śmigać zakupiłem więc lepsze płytki(wcześniej miałem z kauflanda) ale problem pozostał,

przeinstalowałem program do nagrywania dalej to samo, zmieniłem nagrywarkę i już około 20 płyt DVD

nagrałem bez problemu więc na 99% to nagrywarka wydaje ostatnie tchnienia :wink:

No właśnie na innym komputerze odtwarzałam. I na DVD. I pokazuje mi się to : screen2rz.th.png Tak jakby była pusta płyta a tak nie jest :frowning: . To o co w tym wszystkim chodzi jak coś będzie trzeba to dokupię. PS Przed formatem laptopa wszystkie nagrane płyty dobrze chodziły. To o co w tym wszystkim chodzi?

kliknij na tej ikonce cdromu prawa mysz i wybierz autoodtwarzanie

Hej,

Autoodtwarzanie nic nie da - co najwyżej pojawi się kreator zintegrowanego z systemem nagrywania płyt. Na pewno nie wyświetli się zawartość nagrana na płycie.

Format to tylko zbieg okoliczności. Nie sposób przewidzieć, kiedy napęd przestanie działać. Jedyne, co możesz teraz zrobić, to albo przeczyścić laser - skoro to laptop, to możesz zrobić to bezpośrednio przy pomocy suchej, miękkiej szmatki - albo zbierać na nowy napęd.

Pozdrawiam,

Dimatheus

A jak przeczyścić ten laser?

Hej,

Skoro jest to laptop, to na 95% napęd jest w wersji Slim, czyli wysuwa się tacka, w której obecny jest też układ optyczny. W układzie tym widoczne jest oczko lasera - to je należy oczyścić z brudu i kurzu.

Pozdrawiam,

Dimatheus

A jak to nie pomoże?

Hej,

Wtedy należy szykować się do wymiany napędu na nowy.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dziękuję za pomoc. Już działa. Temat uważam za zakończony.

Hej,

W zależności od producenta oraz interfejsu zastosowanego w komputerze od 120 - 200 PLN. Interfejs sprawdzisz na przykład przy pomocy programu System Info for Windows (SIW) -> zakładka Hardware -> Storage Device -> DVD Writer -> Pola Interface oraz Transfer Mode.

Ewentualnie drugim rozwiązaniem jest zakup nagrywarki Slim z interfejsem USB - takowa nie wymaga dodatkowego zasilania i podłączana jest bezpośrednio przez port USB. Na przykład taka.

Rozumiem, że pomogło przeczyszczenie lasera?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Tak przeczyszczenie pomogło. Bardzo dziękuję za pomoc.

Hej,

Drobiazg. I polecam się na przyszłość. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus