Po odblokowaniu portów w routerze serwer nadal nie działa! (POMOCY!)

Chcę założyć serwer do minecrafta i też do innych gier za pomocą mojego ip i wiem że trzeba odblokować porty w routerze.

Miałam poprzedni Router TP-LINK (nie pamiętam modelu) i internet od neostrady i po odblokowaniu portów wszystko działało! Po zmianie internetu na INEA i

routera na TP-LINK WR1042ND po odblokowaniu portów nie działa. ;( W dodatku dostałam jeszcze modem który ma podłączony kabel ,światłowód" czy jakoś tak… i przez niego idzie internet, modem nie jest podłączony do komputera tylko do nowego routera i do zasilania. Model modemu to alcatel lucent i-240g-p.

 

Czekam na szybką pomoc ;\

 

Ten Alcatel to wygląda na ONT zintegrowany ze switchem, czyli ten modem pełni również rolę routera i on zapewne ma włączony NAT. To znaczy, że powinnaś przekierować porty na Alcatelu i teraz albo podłączasz kabel sieciowy do portu LAN w TP Linku i wyłączasz na nim serwer DHCP, albo podpinasz pod port WAN w TP Linku i na Alcatelu dodajesz trasę statyczną do sieci, w której jest serwer.

Gdybyś nie wiedziała o czym piszę, to spróbuj zalogować się do Alcatela i daj zrzuty z jego panelu konfiguracyjnego.

INEA stosuje CG NAT. Inaczej mówiąc: nie masz publicznego ip i nic z tym nie zrobisz majstrując przy sprzęcie

Zadzwoń na infolinię techniczną i poproś o publiczne ip.

Następnie czekaj, czekaj, czekaj…i czekaj.

U mnie mimo kilkukrotnych interwencji z mojej strony, sprawa się ciągnie miesiąc. Kiedy będzie? Nie wiadomo. Konsultanci sami przyznali, że nie tylko u mnie jest taki problem, ogólnie mają jakieś problemy z przyznawaniem publicznych IP na życzenie. Na innym forum natomiast wyczytałem o przypadku który ciągnie się już drugi miesiąc. 

 

Hasło reklamowe “INEA - Życie nabiera tempa” jak widać jest wierne rzeczywistości. W końcu nikt nie wspominał o szybkim tempie. :wink:

Hmm dobra coś już rozumiem a jak mam się dostać do mojego modemu? Bo ten pierwszy sposób jest chyba dla mnie najłatwiejszy to wyłączę ten DHCP i co dalej?

Możesz nie mieć dostępu do modemu operatora. Sprawdź na dole czy nie ma podanych danych, ale np. w multimedii nie ma opcji wejść na sprzęt dostawcy.

Z tego co wiem po sprawdzeniu mojego ip v4 to mam publiczne ip bo sprawdzałam moje ip w routerze w przeglądarce w zakładce WAN i mam tam : IP ADRESS: … i wpisałam na tej stronie:http://www.twojeip.iscool.pl/index.php i pokazało że mam publiczne

 

Ale na routerze w zakładce WAN? Być modem działa jako bridge. Daj zrzut z zakładki WAN.

Na stronie routera informacja WAN   

Tak, raczej działa jak ,most" bo do modemu idzie kabel (światłówód) ze ściany puźniej z modemu idzie kabel chyba LAN do routera i przez router do kompa (taki sam jak z modemu do routera)… A jak tak to co trzeba zrobić? Mam nadzieję że jasno powiedziałam.

post-275492-0-85778900-1425901879_thumb.

Czyli masz publiczne IP. W takim razie w sekcji forwarding robisz przekierowanie na port, na którym działa serwer i wskazujesz IP tego komputera, na którym uruchomiony jest serwer. Zrób przekierowanie, daj rzut i zobaczymy czy dobrze.

Masz 2 screeny jak to robie… 

post-275492-0-05238900-1425918238_thumb.

post-275492-0-30872400-1425918373_thumb.

Nie zgadzam się, że ma publiczne IP. Informacje o masowym stosowaniu CG NAT potwierdził przedstawiciel INEI swego czasu (nie mówię o konsultancie na infolinii).

 

Alternatywny kalkulator: http://42.pl/ipcalc/?a=100.68.2.16&m=30

Wskazuje, że to sieć przewidziana dla CG NAT.

Podtrzymuję swoje zdanie, tracisz czas gmerając przy sprzęcie. Dzwoń na infolinię INEI.

acha no to chyba mi tylko to zostaje ;\

 

dopiszę: jeśli nikt jeszcze nie ma sposobu i dopowiedzenia czegoś to zamykam temat, pisać.

i jeszcze coś … ktoś mi mówił żebym włączyła DMZ w forwarding.

Faktycznie, kolega ma rację, pozostaje chyba tylko pośrednik VPN, np. Hamachi.

DMZ nic nie zmieni. Będziesz dalej za NATem operatora. Musisz wywalczyć publiczne ip, a nie współdzielone “coś”. Jak już wspomniałem: walka będzie pewnie długa.