Po odblokowaniu rdzenia komputer się wyłącza

Witam. Po odblokowaniu rdzenia komputer się wyłącza po kilku minutach gry w Battlefielda 3. Jest zauważalna różnica - wręcz kolosalna w grze. Tylko jak teraz pomóc mu by się nie wyłączał?

Mój set

Płyta główna - Gigabyte GA-MA770T-UD3P (PCX/DZW/GLAN/SATA/RAID/DDR3)

Procesor - AMD PHENOM II X3 720 Black Edition BOX (2.8GHz,7.5MB,95W,AM3)

Pamięć - Patriot EXTREME PERFORMANCE 2X2GB 1333MHz DDR3 7-7-7-20 DIMM kit

Karta graficzna - Gigabyte Radeon HD 4870 1GB DDR5 (256bit)

Dysk - Samsung Spin Point F2EG HD502HI, 500GB, SATA II, 16MB (HD502HI)

Zasilacz - OCZ ModXStream Pro 600W modular SLI PSU (OCZ600MXSP-EU)

Po wyłączeniu kompa w biosie szybko sprawdziłem - temperatura CPU 75 stopni i spadała.

To już masz przyczynę dlaczego.

Czy sprawdziłeś stabilność procesora po odblokowaniu?

Dodane 03.10.2013 (Cz) 19:57

Nigdzie nie jest napisane że odblokowany rdzeń zawsze będzie działał prawidłowo (stabilnie).

No to fakt, że może nie działać stabilnie. Teraz cały czas monitoruję temperatury i jest na poziomie 50-55 przy użytkowaniu. Dokupić nowe chłodzenie?

Po odblokowaniu sprawdź programem Prime95 czy jest wszystko ok, czy nie ma błędów, w tle obserwuj temperatury.

Chłodzenie boksowe jest słabe, mi na starym Phenomie X3 2.1 GHz bez odblokowania udało się w upały dojść do 73 stopni (chyba 2 albo 4 stopnie ponad normę). Komp się nie wyłączył akurat… a powinien.

Czyli w teroii wymiana chłodzenia powinna pomóc? Tak do 80 zł coś dobrego kupię w sklepie stacjonarnym?

Na przykład SilentiumPC Spartan Pro

To chłodzenie jest godne polecenia? Generalnie będę kupował tutaj - http://bitcomputer.pl/pl/c/Chlodzenie-CPU/123 - co byście jeszczem mogli od nich polecić tak koło 80 zł?

I jaka temperatura procka przy dużym obciążeniu jest optymalna? Na boxowym po resecie kompa przy przegrzaniu miałem 75 - przy użytkowaniu normalnie kompa bez grania jakieś 55-59.