Po odcięciu zasilania nie można uruchomić komputera

Witam! Mam problem z uruchomieniem pc. Mój ‘‘utalentowany’’ brat nieprawidłowo wyłączył komputer, gdy chciałem ponownie uruchomić system wyskakują mi polecenia do wyboru URUCHOM SYSTEM WINDOWS NORMALNIE itd. gdy któryś wybiorę nic się nie dzieje zero reakcji komputer się zacina. Sądzę, że to problem z windows ale pewien nie jestem. Proszę o pomoc co robić?

P.S Jestem nowy i nie za bardzo znam się na komputerach za błędy z góry przepraszam.

Wyciągnął wtyczkę z kontaktu, czy co?

Jeśli tak to z dyskiem może być na za dobrze.

Jaki system? Nie masz do wyboru tryb awaryjny? Spróbuj uruchomić w trybie awaryjnym.

Sprawdź czy wszystkie kabelki wewnątrz komputera są dobrze podpięte. (wcześniej wyłącz zasilanie).

brat wyłączył przełączniekiem z tyłu szybko uruchomił i znów wyłączył wybierałem wszystkie opcje tryb awaryjny normalny nic

Zapewne na dysku pojawiły się niestabilne sektory.

Potrzeba płyty CD

Pobierz Hirens Boot CD, wypakuj, włóż czystą płytę do napędu, w wypakowanym folderze uruchom BurnToCD , w Device powinna być twoja nagrywarka, kliknij Start.

Uruchom komputer z nagranej płyty, wybierz Mini Windows XP (nieraz trzeba trochę poczekać na załadowanie ikon na pulpicie), uruchom Command prompt (czarna ikona) i wpisz chkdsk c: /f (gdzie c to partycja systemowa), wykonaj to kilka razy, aż nie znajdzie żadnych problemów.

Wejdź w My Computer i sprawdź czy możesz przeglądać pliki na partycji C, jeśli tak to uruchom normalnie komputer (bez płyty CD).

Jeśli nie masz płyty, a masz pendrive to napisz.

mam pendrive ale jak coś to i płyte załatwie

Dlatego też proszę, korzystając z przycisku zmien.gif

W przeciwnym razie, temat trafi do kosza.

przepraszam to jest mój pierwszy wątek

Takie coś wyskakuje jak np zabraknie prądu po włączeniu pokazuje czarny ekran z napisami włącz system normalnie lub znana dobra ostatnia konfiguracja wybierasz opcję 2 i enter

nic nie daje po prostu wciskam enter i nic zacina się

skowron97 po raz ostatni proszę o zmianę tytułu tematu.

Czy na twojej płycie można uruchomić komputer z pendriva.

Hirens z USB (usunie wszystko z pendriva)

Pobierz Universal USB Installer i uruchom

Step 1. Hiren’s Boot CD (pod koniec listy)

Step 2. Wskaż pobrany i wypakowany obraz z Hiren’s

Step 3. Wybierz swój pendrive (tylko się nie pomyl)

A masz napis Znana dobra ostatnia konfiguracja ?

Jeśli to nic nie daje to bym przeinstalował system wybrał pełen format i zobaczył czy pod czas formatowania zatrzyma się w pewnym momencie pasek postępowania

jest wybierałem i nic żadna z opcji nie działa

Dodane 22.07.2013 (Pn) 11:46

nie wiem za bardzo się nie znam jesteś pewien że to te sektory ?

Nie raz już się spotkałem z taką sytuacją, nie na 100% ale wszystko na to wskazuje.

dzięki wszystkim później napiszę czy się udało

Z podpiętym, gotowym i bootowalnym penem > Włączasz kompa i czytasz komunikaty POST - X TO ENTER BOOT MENU - x to klawisz wywołujący menu, jeżeli pen będzie na liście :

sshot166.png

wybierasz Enter.

Już po bólu wystarczyło przeinstalować windowsa thx za pomoc