Po odinstalowaniu emacs zniknęły mi programy

Witam. Odinstalowałem emacs komendami sudo apt-get purge emacs* i sudo apt-get autoremove. Usunęło mi to chyba 1GB plików, i teraz nie mam Ubuntu Software Center, Gnome Software Center, Gedit, Inkscape, Bluefish, Rhythmbox, nie mogę dostać się do żadnych ustawień, zapewne mam jeszcze wiele innych programów usuniętych. Nie wiem teraz co robić. Boję się ponownie uruchamiać komputera. Nigdy nie myślałem że usunięcie emacs spowoduje usunięcie Software Center i ustawień. Jak mogę to naprawić i zainstalować potrzebne mi programy? Czy jak wejdę w konsolę TTY i wpiszę sudo apt-get purge ubuntu-desktop*, sudo apt-get autoremove i sudo apt-get install ubuntu-desktop to to mi pomoże? Mam Ubuntu 16.04.

=========================================================================

EDIT:

Byłem zbyt ciekawy. Włączyłem TTY, wpisałem sudo apt-get purge ubuntu-desktop* i… pokazał mi się komunikat, że ubuntu-desktop nie jest zainstalowane. Czyli odinstalowało mi się także ubuntu-desktop. Postanowiłem je zainstalować, zainstalowało mi się 200MB plików i - Gedit powrócił, Rhythmbox powrócił, Ubuntu Software powróciło i każde ustawienia powróciły. Postanowiłem więc zainstalować inkscape i bluefish i teraz wszystko działa jak należy. Mam nadzieję, że już mojemu systemowi nic nie brakuje.

Gdzie leży problem?

Zapomniałem zaznaczyć że edytowałem. Przepraszam za to. Teraz nie wiem gdzie leży problem, na razie system działa w porządku.

Problem w tym, że sajmon nie zauważył informacji o odinstalowaniu “przy okazji” szeregu innych pakietów. Komunikaty wyświetlane w terminalu należy czytać. Grzebanie w systemie potrafi wiele nauczyć :slight_smile:

Zauważyłem kilka aplikacji które jakoś do emacs nie pasują, ale myślałem że to może jakieś biblioteki lub pomniejsze, mniej potrzebne aplikacje. Nie patrzyłem się na te pakiety aż z taką dokładnością.

Teoria spiskowa:

Co jeśli emacs jest tak stworzony przez Richarda Stallmana by uprzykrzyć życie tym którzy chcą go odinstalować i zainstalować Vim (którego sam nie używam ale inni używają)?