Po odłączeniu dysku pada system

Dziwną rzecz odwala Windows na moim komputerze.

Wczoraj robiłem gruntowny format dysku i świeżą instalacje systemu.

Mam dwa dyski IDE ATA, jeden dysk służy oczywiście systemowi, a drugi jako archiwum danych.

Tak więc zabrałem sie do zerowania dysku, zawsze jak to robie odłączam fizycznie drugi dysk, po zerowaniu wykonuje formatowanie i instalacje systemu (Windows XP Professional)

Po instalacji systemu, sterowników i antywirusa, dopiero podłączam drugi dysk.

Do czego zmierzam, a do tego, że używam programu revoSleep którym usypiam ten drugi dysk bo jest głośny i takie uśpienie to błogosławnieństwo dla uszu.

Lecz antywirus AVG Free Editions 2012 nie zezwala na uśpienie dysku bo go pu ułamku sekundy włącza z powrotem, bardzo mi zależy, aby ten dysk był wyłączony jak z niego nie korzystam, więc w tym wypadku jedyna możliwość to odłączenie go fizycznie, tak więc robię, ale po uruchomieniu komputera system nie wstaje, dysk systemowy zamieli raz i klapa czarny ekran, raz pojawił się komunikat że plik WINDOWS/sysstem32/config jest uszkodzony lub go nie ma.

No to wiadomo, jakimś cudem plik configuracyjny systemu znalazł się na drugim dysku, wchodzę w zawartość tego dysku, i rzeczywiście, jest ten plik, skopiowałem go do miejsca docelowego, lecz to nie pomogło, zauważyłem że jest tam jeszcze plik autoexec , ale jego nie ruszałem, nie wiem dokładnie gdzie go wrzucić.

Tak więc nie rozumiem dlaczego system zapisuje niezbędne pliki do prawidłowego bootowania systemu na tym drugim dysku.

Jak masz ustawione zworki na dyskach?

Może problemem jest właśnie ten program,próbowałeś go odinstalować i zobaczyć jak sytuacja wygląda?

Pokaż smart tych dysków.HDtune zakładka Haelth

Dyski są w dobrej kondycji, sprawdzałem, ich kondycje kilka dni temu.

Co do samego programu też nie jest on winny, bo używam go od kilku lat i nigdy takiego czegoś nie było.

Co do zworek, to zaraz tam zajrze, bo z pamięci nie znam, jak ja to kiedyś ustawiałem.

Może to AVG coś psoci że każe systemowi zapisywać te pliki na innym dysku.

Jeżeli są to dyski ATA to jeden jest ustawiany na master czyli ten na którym są poszukiwane pliki startowe a drugi na slave.

Jeżeli odłączasz dysk mający ustawienie na master to system się zainstaluje na drugim dysku, ale po podłączeniu tego pierwszego dysku, to na nim będą poszukiwane pliki startowe. Rozwiązanie, to nie odłączać dysku albo zmienić dysk slave na master, a master na slave.

Sprawdziłem te zworki.

Systemowy ma ustawione na Single of Master , a ten drugi teraz przełożyłem na Slave , ale to i tak nic nie zmieniło., wcześniej ten drugi dysk miał ustawione na niezdefiniowanej pozycji, na ostatnich pinach po lewej.