Po odpięciu monitora rozdzielczość spada do 640x480

Witajcie.

Mam stary komputer HP z grafiką NV Quadro FX3500 z Win7, z którym łączę się zdalnie.
Wszystko z rozdzielczością 1920x1080 gra, dopóki pod komputer podpięty jest monitor. Ale właściwie monitora mogłoby nie być…
Po odłączeniu monitora od komputera rozdzielczość spada do 640x480 i tylko tak łączy się zdalny pulpit.
Kiedyś udało mi się jakoś to przestawić, ale działało to tylko do ponownego uruchomienia.
W opcjach rozdzielczości mam zaznaczone włączone rozdzielczości nieobsługiwane przez monitor, ale są tam tylko 3 opcje ilości kolorów dla rozdz. 640x480.

Co można zrobić, by ustawić na sztywno wybraną rozdzielczość bez podpiętego monitora?

Problem faktycznie występuje. Zobacz odpowiedź użytkownika Iconoclast na tym forum Remote resolution is 640 x 480 until I turn on my monitor — TeamViewer Support

Prześledziłem wątek i niestety wymieniony w artykule program usbmmidd działa tylko pod Win10. Spróbowałem go zainstalować zarówno ręcznie przez cmd, jak i z .bat, sterownik instaluje się, niestety nie może zostać uruchomiony (błąd).

Czy oprócz ślepych wtyczek (dummy) znasz podobne j.w. programowe rozwiązania dla Win7?

W karcie są dwa porty DVI

Takich programów jest pewnie sporo, np Creating a display instance WITHOUT a monitor or a dummy plug - Guides and Tutorials - Linus Tech Tips ale wszystkie one bazują na Indirect display driver model overview - Windows drivers | Microsoft Learn możliwe że ta technologia tj IDD została wprowadzona dopiero w Win 10.

Problem z głowy.

Miałem w przydasiach przejściówkę DVI<>D-Sub oraz kilka rezystorów, najlepsze co znalazłem to 41 Ohm. Połączyłem wg schematu:

Pomimo nieco niższej oporności niż zalecana w linku - działa jak marzenie. Ustawiłem klonowanie ekranu i święty spokój po odłączeniu fizycznego monitora :slight_smile: