Po pewnym czasie komputer zaczyna zmulać

Witam,

wygląda to tak, że po kilku godzinach pracy komputera, niekiedy krócej, komputer zaczyna zmulać/chodzić wolniej.

Np. Samo zamknięcie google chrome długo zajmuje. Bo klikne zamknij okno i bez żadnej reakcji, dopiero po paru nastu sekundach zaczyna sie powoli wyłączać.

Wydawało mi się, że może to problem sprzętowy. Może coś szwankuje. Szukałem jakichś programów testujących. Pamięć w porządku. Dysk w porządku.

Kartę graficzna i procesor testowalem FurMarkiem i BurnInTestem. Tyle, że ten drugi ma test grafiki bardzo niskiej moim zdaniem, więc nie wiem czy jest on dobry do mojego komputera.

Oba programy NIC nie wykazały. Wszystko sprawne.

Szukałem różnych tego typu programów do testowania sprzętu, jeśli jakieś polecacie to bardzo proszę o ich podanie.

Być może problem jest software’owy. Przeinstalowałem system. To jednak nic nie dało. Może jest coś nie tak z rejestrami, albo czymś tak samo drobnym podstawowym, tylko znam się na tym mało, dlatego proszę o pomoc.

Specyfikacja komputera:

Intel Core 2 Duo E7300 2.66 GHZ

Geforce GTS 450

4GB ram PATRIOT

zasilacz słaby modecom 500

500 GB dysk chyba Hitachi( ale jeśli jednak będzie to potrzebne, to sprawdze dokładnie )

Zrobilem też skan combofixem, tak wygląda log:

http://wklej.org/id/1110713/

Bardzo proszę was o pomoc, bo sam próbuje i nie mam już pomysłów.

Gdyby coś jeszcze było potrzebne proszę pisać.

Sprawdzenie dysku

  • pobierz Hirens.BootCD.15.2.zip

  • rozpakuj plik Hirens.BootCD.15.2.zip (prawy przycisk myszy na plik - Wyodrębnij…)

  • po rozpakowaniu otrzymasz plik Hiren’s.BootCD.15.2.iso, nagraj go na płytę jako obraz, nie rozpakowuj tego pliku

Aby nagrać obraz ISO na płytę możesz użyć Active ISO Burner, nagrywaj najmniejszą możliwą prędkością

  • uruchom komputer z płyty którą nagrasz

  • w głównym menu przy pomocy strzałek w górę i w dół na klawiaturze wybierz Mini Windows Xp i naciśnij Enter

hiren1.gif

  • poczekaj

hiren2.gif

  • po uruchomieniu Mini Windows XP uruchom z pulpitu HBCD Menu

  • w HBCD Menu wybierz Programs - Hard Disk \ Storage - HDD Scan (Old Version)

  • zaznacz opcje tak jak na obrazku i kliknij Start

  • poczekaj aż skanowanie zostanie zakończone i wykonaj zrzut ekranu albo zdjęcie

  • W HDD Scan (Old Version) kliknij S.M.A.R.T i wykonaj rzut ekranu albo zdjęcie

hirensboot1.th.jpg

hddscan.th.jpg

Kliknij w dany obrazek aby powiększyć

znaczy podejrzewasz, że może to być problem dysku? Niby sprawdzałem bad sektory innym programem ale nic nie wykazaly

Dodane 31.08.2013 (So) 17:14

Tyle czasu minęło i tylko jedna odpowiedź, do tego odpowiedź jakby z innej bajki. Może najpierw byś powiedział co o tym sądzisz a nie odrazu piszesz jak sie sprawdza dysk… Na dobrą sprawę to nie wiem czy to w ogole do mnie. Piszesz do mnie czy koło mnie czy może jakaś reklama. I zawsze nie ma odpowiedzi ani pomocy do mojego tematu… nie rozumie tego. Do tego dałem wam wszystkie informacje.

Dodane 17.09.2013 (Wt) 1:06

Screeny przeprowadzonych testów dysku tak jak zleciłeś:

9nJUJ7F.jpg

Z powyższych screenów moim zdaniem dysk jest sprawny, co o tym sądzicie??

Dodatkowo dodamm, że jest problem z taśmą zasilająca (od zasilacza do dysku twardego) ta wtyczka pierwsza sie ułamała wykorzystana jest zapasowa, która czasem słabo łączy takie jest moje zdanie. Bo kiedyś dysku nie chciało mi wykryć, ale to się zdażyło raz i teraz działa.

Mało tego oprócz tego, że komputer zwalnia bardzo. To wygląda to tak ze włączam chrome i wlaczam na raz kilka zakładek aż MYSZKA zacina sie i stoi w miejscu. Po parunastu sekundach puszcza… To zacinanie myszki jest tutaj bardzo charakterystyczne. To dzieje się właśnie przy chromie póki co, bo przy innnych rzeczach tego nie zauważyłem. Chyba, że to jakies combo albo nadmiar dla jakiegoś urządzenia… i przez chwilę myszka staje.

Dodatkowo ostanio zaczęły się blue screeny O.o i to trwało ze 3 dni. Zawsze przy pierwszym odpaleniu kompa. Blue screen i reset kompa. Za kazdym razem inny kod blue screena, błąd odszukania ścieżki pliku, błąd otwarcia jakiegos pliku itd itd itd. Wyrzucało kilka blue screenow. Resetowałem komputer az do momentu, gdy blue screeny ustawały i komputer do końca dnia chodził normalnie. 2 ostatnie dni, czyli dzisiaj i wczoraj były bez blue screenow… O co chodzi z tym kompem?

Stąd moje pytanie CO TERAZ ROBIĆ?