Po podkreceniu procesora windows nie chec sie wlaczyc dlacze

Witam mam Procesor

AMD Athlon 64 3200+ BOX(Socket AM2) Orleans

Aktualnie jest ustawiony na 2.01 GHz

Chciałem go podkręcić przez BIOS do 2.5 ale gdy to zrobię System nie chce się włączyć. Dlaczego. Poradzicie co mam zrobić niedługo premiera COD4 i chciałbym sobie pograć, a w wymaganiach jest napisane procek 2,5 ;] więc chciałem go podkręcić teraz i zobaczyć jak Bedzie chodził ale pojawia się wyżej opisany problem.

Dzięki i czekam na odpowiedz

Podaj więcej danych: jakie parametry zmieniasz, jaka płyta główna. Być może wystarczy zmiana napięcia ale jeżeli masz kiepską do O/C płytę główną, to nici z podkręcania. Ja np. chciałem podkręcić AMD Athlon 64 3000+ Venice (1,8 Ghz) na płycie Gigabyte’a i podręciłem proca max stabilnie na 1950 MHz :frowning:

To że nie mogłeś podkręcić bardziej procka to nie wina tylko płyty ale procka. Nie wszystkie CPU mogą się cudownie podkręcać.

podniosłeś napięcie rdzenia ?? dysk twardy masz na sata ??

twój athlon poradzi sobie z tym napewno

podaj jeszcze zasilacz

Ten, który ma pulpecik16 kręci się bardzo dobrze. Ale nie wiem na jakiej płycie próbuje go kręcić. Jeżeli masz słaby zasilacz to wg. mnie nie ma co za dużo próbować bo w konsekwencji może się to nie opłacać :smiley:

Więc tak płytę mam następującą

Gigabyte GA-M55S-S3 nVidia nForce 550

A zasilacz

ATX 400W Feel LC-B350(PFC) miałem 350 ale kabelki, które dochodziły do płyty głównej się spaliły

Od razu podam ramy i kartę graficzną

GoodRam DDR2 512B 667MHz w najbliższym czasie kupuje jeszcze 1GB

Oraz karta graficzna

GeForce 7600 GSGigabyte Turbo Force Silent Pipe 256 (PCI-E)

Jeśli cod4 pójdzie bez podkręcania to się cieszę ale dokupienie Ram i ta jest niezbędne od razu nawiązując do RAM lep jej kupić do tej kości 512jeszcze 2x512 czy tylko 1Gb w całości ale z tego co patrzyłem na allegro to są dożywotnie gwarancje albo po 60miesiecy a to trochę sporo ^^.

Może spróbować jakimś programem o akurat na podkręcaniu nie znam się Worgule czarna magia dla mnie ;]

Najlepiej to na razie nic nie podkręcaj dopóki nie wymienisz zasilacza i z ramem też zaczekaj bo zasilacz może tego nie wytrzymać.

zdarzyło mi sie coś takiego jak kiedyś podkręciłem proca. Otóż winXP zawsze sie wysypie przy zmianie procesora, a taki skok mógł spowodować że BIOS widzi Twój procesor jako inny model. Jeśli masz drugi dysk to spróbuj zainstalować na nim winde przy podkręconym procu, jeśli wystartuje to ok :slight_smile:

Mnie sie jeszcze to nie zdarzyło zmieniałem procesor wiele razy.

Pozostaje restart BIOSa

a najrpościej…

zaczynając podkręcanie procka - zawsze się zaczyna od małych wartośąci a nie odrazu o 500 MHz

nie wszystkie procki tak dają i nie wszystkie płyty pozwalają :slight_smile:

zacznij np podkręcanie od 2.1/2.2 GHz i zlookaj czy ci wstaje OS