Po podłączeniu 2 monitor nie wyświetla ekranu

Witam, od jakiegoś czasu posiadam pewien problem. Chciałem podłączyć 2 monitor i za pierwszym razem się udało za sprawą przejściówki z vga na HDMI i z HDMI na dvi. Monitor 2 działał, wszystko było okej, aż do pewnego czasu gdy nie chcący dotknąłem kabla i nagle wszystko się rozłączyło. Byłem tego świadom, że tak się będzie działo, ponieważ przejściówki te kosztowały około 20zł. W końcu za którym rozłączeniem ekranu nie dało się już go znowu podłączyć na te przejściówki. Zakupiłem więc kabel VGA na DVI i podłączyłem go. Ekran główny oczywiście działa, jednak 2 jest cały czarny. Programy, czy inne rzeczy mogę przenosić na monitor, jednak ich nie widzę ponieważ ekran jest cały czarny. Dioda od zasilania się pali, sprawdzałem w ustawieniach NVIDI jak i systemowych, ekran jest wykryty jednak nie pokazuje obrazu. Na 99% stawiam, że monitor chyba się popsuł, jest to jakiś stary SAMSUNG, który ma z 20lat, starczał mi jako 2 monitor. Chciałbym się bardzo Was podpytać co mogę jeszcze zrobić, czy jedyną opcją jest zakup nowego monitora. Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc.

Moja karta graficza: https://www.x-kom.pl/p/485161-karta-graficzna-nvidia-gigabyte-geforce-gtx-1660-oc-6gb-gddr5.html

edit spróbowałem ekran podłączyć do laptopa normalnie działał, jak przychodzę do pc ekran nie działa, wykrywa go, normalnie mogę przenosić rzeczy, ale dalej czarny ekran.