Po podłączeniu do komputera, monitor cały czas jest ciemny

Witam, 

Hej,

Czy przypadkiem nie podłączasz monitora pod złącze zintegrowanej karty graficznej mimo, że na przykład zainstalowana jest także karta dedykowana?

Pozdrawiam,

Ja podepniecie te “niedziałąjące monitory” to nawet komunikaty po włączeniu komputera się nie włączają? Tzn. komunikaty biosu, animacja uruchamiania Windowsa… Jak widać ( a tylko po wczytaniu Windowsa nie ma nic ) to uruchomiłbym tryb awaryjny Windows ( F8 przy uruchamianiu komputera ) i tam spróbował przestawić rozdzielczość i odświeżanie monitora i uruchomił ponownie.

Czy wszystkie monitory były podłączane do tego samego złącza w komputerze ? i czy używały jakiejś przejściówki a jeśli tak to czy tej samej…

Żadnych przejściówek nie ma, jest tylko kabel. Podłączane monitory były w oba gniazda, bo w komputerze są dwa gniazda VGA. Nie wyskakuje kompletnie nic, tylko ciemny ekran i migająca dioda zasilania. Tylko tak jak napisałem, na moim komputerze oba monitory działają bez problemu

Podłączacie monitory przy wyłączonym komputerze? Po włączeniu komputera jest non stop ciemnia?

Hej,

Generalnie tak. A możesz zdobić zdjęcie, na którym pokażesz, gdzie dokładnie podłączany jest kabel od monitora?

Pozdrawiam,

Dimatheus

W niektórych monitorach trzeba w ustawieniach przestawić np. z HDMI na VGA tak mi się wydaję, że kiedyś się z tym już spotkałem. Może podasz dokładny model tego nowego monitora?

Kurczę, niestety, ale kolega mieszka 80km ode mnie i niestety nie bywam u niego zbyt często, a także nie posiadam zdjęć. 

Hej,

Zatem poproś go, by zrobił zdjęcie komórką i przesłał Ci na maila.

Pozdrawiam,