Po podłączeniu do komputera, monitor cały czas jest ciemny


(Kic Kpiter) #1

Witam, 


(Dimatheus) #2

Hej,

Czy przypadkiem nie podłączasz monitora pod złącze zintegrowanej karty graficznej mimo, że na przykład zainstalowana jest także karta dedykowana?

Pozdrawiam,


(wexel1974) #3

Ja podepniecie te “niedziałąjące monitory” to nawet komunikaty po włączeniu komputera się nie włączają? Tzn. komunikaty biosu, animacja uruchamiania Windowsa… Jak widać ( a tylko po wczytaniu Windowsa nie ma nic ) to uruchomiłbym tryb awaryjny Windows ( F8 przy uruchamianiu komputera ) i tam spróbował przestawić rozdzielczość i odświeżanie monitora i uruchomił ponownie.

Czy wszystkie monitory były podłączane do tego samego złącza w komputerze ? i czy używały jakiejś przejściówki a jeśli tak to czy tej samej…


(Kic Kpiter) #4

Żadnych przejściówek nie ma, jest tylko kabel. Podłączane monitory były w oba gniazda, bo w komputerze są dwa gniazda VGA. Nie wyskakuje kompletnie nic, tylko ciemny ekran i migająca dioda zasilania. Tylko tak jak napisałem, na moim komputerze oba monitory działają bez problemu


(wexel1974) #5

Podłączacie monitory przy wyłączonym komputerze? Po włączeniu komputera jest non stop ciemnia?


(Dimatheus) #6

Hej,

Generalnie tak. A możesz zdobić zdjęcie, na którym pokażesz, gdzie dokładnie podłączany jest kabel od monitora?

Pozdrawiam,

Dimatheus


(mrFreeze) #7

W niektórych monitorach trzeba w ustawieniach przestawić np. z HDMI na VGA tak mi się wydaję, że kiedyś się z tym już spotkałem. Może podasz dokładny model tego nowego monitora?


(Kic Kpiter) #8

Kurczę, niestety, ale kolega mieszka 80km ode mnie i niestety nie bywam u niego zbyt często, a także nie posiadam zdjęć. 


(Dimatheus) #9

Hej,

Zatem poproś go, by zrobił zdjęcie komórką i przesłał Ci na maila.

Pozdrawiam,