Po podłączeniu komputera do zasilania, wentylatory się uruchamiają i po chwili zatrzymują - komputer się nie uruchamia

Witam,

Mam problem z komputerem, ponieważ po podłączeniu zasilacza do prądu, wentylatory (na zasilaczu, cpu i gpu) się chwile kręcą, po czym przestają i to wszystko… 

W sumie są to dwie dziwne rzeczy, ponieważ komputer nie powinien się od razu uruchamiać…

wcześniej działał bez problemu.

Czy z głośniczka systemowego wydobywa się jakikolwiek dźwięk?

 

Czy zmieniałeś coś w konfiguracji komputera?

Nie, ogólnie komputer dostałem w częściach, złożyłem (tylko cpu, zasilacz, gpu) i podłączyłem do zasilania i o dziwo sam się załączył, ale wentylator się kręcił i wszystko działało. Wyłączyłem (odłączyłem z zasilania) podłączyłem kabel VGA i takie cuda… 

Oczywiście teraz odlaczylem ten kabel, a nawet wyjąłem kartę graficzną ale nic nie daje…

Sprawdzałem na innym zasilaczu, dalej to samo. Komputer sprawny w 100%

Odłącz przycisk włączania i resetu, diody hdd i power, sprawdź czy nadal komputer sam się uruchamia.

Tak, wyjąłem nawet cały komputer z obudowy i złożyłem na biurku. (Mobo, psu,cpu,gpu,ram)

Mogę nagrać film, jak się zachowuje po podłączniu zasilania

Jak wyjąłem 24pin i podłączyłem (lecz nie do konca docislem) to komputer sie uruchomił (wszystko sie kreci) ale nie ma obrazu…

Korzystaj z opcji Edytuj , zamiast pisać post pod postem.

rgabrysiak

podaj co to za sprzęt i jaki zasilacz

mobo - k8upgrade-nf3

cpu - amd athlon 64

gpu - ati r9550

psu - ibox 400W (na silverpower 600w to samo, wiec to nie zasilacz)

Dodaję filmik, jak to wszystko wygląda.

Korzystaj z opcji Edytuj , zamiast pisać post pod postem.

rgabrysiak

Miałam ten sam problem . U mnie winowajcą była płyta główna i zasilacz. Masz taką samą jak ja miałam . Coś w niej się popsuło i wymiana pomogła. No a potem oczywiście ruszył monitor na chwilkę i zgasł. Dlaczego ? Bo zasilacz był również zepsuty . Jesli piszesz , że to nie zasilacz to płyta główna .

Kolego a czy przypadkiem  po podłączeniu zasilacza i włączeniu go nie trzeba wystartować komputera zwierając na płycie piny przełącznika “Power”? Bo jakoś nie widziałem tej czynności na filmiku.

komputer nie reaguje nawet gdy jest podłączony do obudowy (100% poprawnie) i naciskam POWER