Po podłączeniu słuchawek do laptopa głośniki dalej grają

(Chris47) #1

Witam.

Mój problem już chyba dość wyczerpująco opisałem w temacie. Podpinam słuchawki do gniazda laptopa, a głośniki nadal grają. Komp jest po formacie, nie wszystkie sterowniki weszły, np do "Urządzenia modemowego na magistrali Audio High Definition" (próbowałem w menadżerze zadań aktualizować sterownik i wskazać na drivery modemu). Nie wiem też co mam zrobić z trzema pozycjami "Podstawowe urządzenie systemowe" :expressionless:

(sosen86) #2

azainstalowałeś poprawkę do obśługi High Definition do xp? nie pamiętam numerku ale poszukaj w necie. bo bez tego nie zainstalujesz tego wszystkiego i dlatego może być ten problem

(Loczek__16) #3

W ogóle to napisz jaki masz system bo jeżeli masz Viste to musisz kliknąć PPM myszy na ikonke głośnika w prawym dolnym rogu i wybrać Urządzenie do odtwarzania i tam wybrac słuchawki.Pamiętaj że jezeli słuchasz muzyki i podczas słychania zmienisz z głośników na słuchawki to nadal muzyka będzie grać z głośników,dlatego musisz wyłączyć i właczyć odtwarzacz ponownie i tak za każdym razem :frowning:

(sosen86) #4

oj chyba nie zawsze bo u mnie nie trzeba tego robić w laptopie a na nim mam testową wersję windows server 2008 a w nim będzie pewnie podobnie jak w wiście

(Chris47) #5

Używam Windows XP Professional, a poprawki nie istalowałem jeszcze. Poszukam jej, chyba, że ktoś wie gdzie ją znaleźć :wink:

(sosen86) #6

kb888111xpsp2 coś takiego chyba. na stronie ms albo w goole wpisz i będzie. a możliwe że masz tą poprawkę w folderze ze sterownikami do kart dzwiękowej.

(Chris47) #7

Zainstalowałem. Nic to nie pomogło :frowning:

(sosen86) #8

zainstalowałeś poprawkę? i dalej sterowniki do kart dzwiękowejnie dają się zainstalować?

(Maksio19) #9

mam dokładnie ten sam problem, niestety nikt nie potrafił pomóc....

(Chris47) #10

Sterowniki mam zainstalowane od samego początku. Ale nie wiem co może być przyczyną tego problemu, skoro wcześniej już używalem na tym lapie XP i jakoś wszystko działało bez problemu :expressionless:

(Supinski Aleksander) #11

trzeba zahaczyć w sterowniku żeby po podłączeniu do panelu przedniego wyłączał panel tylni.

(Chris47) #12

A gdzie to można znaleźć?? Bo ja tam niestety takiej opcji nigdzie nie widzę :expressionless:

(Supinski Aleksander) #13

hmmm. Teraz jestem na ubuntu... bo tak bym zrzuta zrobił poczekaj... zaraz coś znajdę...

W dniu 02.06.2008 , o godzinie 22:48 został dopisany post przez PascalHP

http://i9.photobucket.com/albums/a61/Ma ... enshot.jpg

koło analog masz taki klucz może tam... sprawdź... :slight_smile:

(Chris47) #14

Nic tam nie ma :frowning: Tylko opcja do zaznaczenia, czy ma wyrzucać okienko gdy zostanie podłączony kabel do gniazda jack.

(Supinski Aleksander) #15

Szukaj po całym sterowniku tej opcji. Na pewno jest bo sam włączałem ją u siebie. :wink:

(Chris47) #16

Przeszedłem przez wszystko. Nie ma tam nic takiego. W ogóle to w tym moim sterowniku jest tylko gniazdo do słuchawek i mikrofonu, wygląda to znacznie ubożej niż w tym linku co mi dałeś.

Odnawiam temat, gdyż problem nie zniknął.. :frowning: Ktoś ma jakieś pomysły??

Kolega mi mówił, że może to być zepsute gniazdo jack. W środku znajduje się blaszka, która po włożeniu wtyczki odsuwa się i jedncześnie wyłącza głośniki laptopa. Hmm :?: