Po podłączeniu słuchawek do przedniego panelu, działa tylko lewa słuchawka

Witam,

Mam problem mianowicie po podłączeniu słuchawek do przedniego panelu (mini jack) działa mi tylko jedna słuchawka (lewa). Sprawdzałem balans dźwięku, jednak wszystko jest dobrze ustawione. Dla sprawdzenia słuchawek, podłączyłem inny zestaw i działa tylko jedna słuchawka, dodam, że po podłączeniu do tylnego panelu działają obie słuchawki. Aktualizowałem Realtek HD Audio, jednak nic to nie dało, sprawdziłem również podłączenie kabli z płyty głównej do panelu przedniego i wydaje się być dobrze podłączone. Tą usterkę mam od początku komputera. Szukałem w internecie podobnej przyczyny, jednak nigdzie nie udało mi się znaleźć rozwiązania :frowning:

Może być naderwany kabel w jednej ze słuchawek - w szczególności wtedy kiedy się siedzi ze słuchawkami i nie chce się ich zdejmować, gdy sięgamy po inne rzeczy wokół nas :smiley:

 

A to, że słuchawka prawa działa Ci w tylnym panelu, a w przednim już nie to może być nada wina słuchawek, ponieważ naderwany kabel raz będzie działaś a raz nie i może wydać to złudne wrażenie działających słuchawek - nie raz tak miałem :slight_smile:

 

Sprawdź w innym komputerze i machaj kablem lecz go nie rwij, jeśli będzie wszystko OKi to znaczy, że panel przedni jest uszkodzony i sprawdź jego połączenie z płytą główną

Raczej wina leży po stronie panelu przedniego. Podłączyłem 2 pary słuchawek do przedniego panelu i w każdej występuje taka dolegliwość, a na innym sprzęcie działa wszystko normalnie. A orientujesz się jaki jest koszt takiego panelu i czy trzeba zwrócić na coś szczególną uwagę? W tym panelu mam możliwość podpięcia: słuchawek, mikrofonu, 2x usb 2.0 i 1x usb 3.0. Podłączenie z płytą główną już sprawdzone.

tylko zjem obiad i ci odpisze :D, ale ogólnie to są grosze

Smacznego :smiley:

Dodam, że mam obudowę Zalman Z3 Plus

To jest taka obudowa?? jak pokazana na załączonym obrazku?

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=zalman+z3+plus&bmatch=base-relevance-floki-5-ele-1-1-1018

 

A druga sprawa takie panele są od paru złotych nawet do 100 zł więc może nie takie grosze :smiley:

http://allegro.pl/chlodzenie-i-tuning-panele-czytniki-45919

Ale musisz poszukać tutaj tego czego potrzebujesz - jak widzisz jest to cześć wymienna :slight_smile:

 

Zanim rozkręcisz obudowę odłącz je całkowicie od wszelkich kabli, z panelu powinny iść kable jak:  

 - Jeden do wiatraczka z pomiarem temperatury jeśli masz panel z wyświetlaczem

  • od zasilacza panelu -ale z tego co pamiętam to do płyty głównej jest on podłączony i  stamtąd pobiera moc

 

Już nie obcuje w stacjonarkach za bardzo :smiley: siedzę teraz w laptopach . Mam nadzieje, że jakoś pomogłem.

 

Jeśli nie znajdziesz tego czego chciałeś np: na allegro to idź do lokalnego sklepu komputerowego oni coś ci tam dobiorą