Po podłączeniu słuchawek mikrofon w laptopie nie działa

Witam.

Jak klikniesz prawym na głośniczek kolo zegara, masz dwie opcje. Jedna jest to: urządzenia do odtwarzania a druga urządzenia do nagrywania. W tej drugiej sprawdzisz aktualnie podpięte oraz domyślnie ustawienia nagrywania. Spróbuj tam przełączyć.

Mam menadżera Realtek HD Audio i jest coś takiego:

Hej,

I klikasz w urządzenia audio. W tym aplecie panelu sterownia sprawdzasz, jakie urządzenia są ustawione jako domyślne. Najlepiej daj screen z zakładki Odtwarzanie i Nagrywanie.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Chodzi o to, że jak mam podłączone słuchawki (mam na myśli steelseries 4h z wbudowanym mikrofonem i mają dwa kabelki na końcach jeden zielony i drugi różowy, chociaż próbowałem też i ze słuchawkami z Philipsa w których nie ma mikrofonu i efekt jest ten sam) to mnie nie słychać. Są jakieś dziwne dźwięki ale ogólnie mnie w nie słychać i mikrofon nie reaguje kiedy coś mówię. Co dziwne kiedy podłączyłem słuchawki z Sony Xperia L mikrofon działa normalnie.

 

Tu jak już wszedłem w ustawienia :http://imgur.com/8UGlHOW

post-251150-0-66322600-1390490657_thumb.

Hej,

Przeczytaj mojego posta jeszcze raz i wrzuć screeny, o których pisałem.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dimatheus zrozumiałem Cię w 100% jednakże jak sam widzisz po screenach nie mogę kliknąć i zobaczyć konfiguracji ani nawet właściwości mikrofonu bo jest na szaro to zaznaczone :) Patrz uważniej :slight_smile:

Hej,

Nie możesz nic kliknąć, bo nie zaznaczyłeś urządzenia. Jeśli nie zaznaczysz urządzenia, przycisków nie da się kliknąć. Po zaznaczeniu - już tak.

 

74261815f7b8.pngdb0c0c22ab80.png

  • Screen, który pokazałeś był zrobiony, gdy dodatkowy mikrofon był podpięty do karty dźwiękowej, czy nie?
  • Aktualizowałeś ostatnio może sterowniki do karty dźwiękowej?
    Pozdrawiam,

Dimatheus

Okej mam zaznaczone, ale dalej nie mogę kliknąć w “Ustawienia domyślne”. Jedynie co instalowałem to z programu NVIDIA Geforce Experience nowy sterownik do karty graficznej. Mikrofon żaden nie był podpięty bo mam tylko jedno wejście analogowe w laptopie (ASUS X550V)

 

@Edit

post-251150-0-37981700-1390502029_thumb.

Hej,

Tym przyciskiem można oznaczać, które urządzenie ma być domyślnym. Jeśli w systemie jest tylko jedno, to staje się ono domyślym i nie da się tego zmienić.

Czyli rozumiem, że masz tylko jeden port audio, do którego możesz podłączać albo słuchawki, albo mikrofon?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Tak dokładnie mam tylko jeden port audio :slight_smile:

Hej,

 

Pewnie jest to więc port, którym można jednocześnie przesyłać sygnał zarówno z słuchawek, jak i mikrofonu. Generalnie fatalne rozwiązanie. Na pewno sprawdź, co kryje się w panelu Realtek’a klikając miejsce zaznaczone na screenie na czerwono.

 

c8cd21e479a9.png

 

Pozdrawiam,

Dimatheus

Okej sprawdziłem.

http://imgur.com/kKAiwON,lVhsvcV#0 

Hej,

Próbowałeś każdego i robiłeś testy?

 

  • A co się stanie, jak podłączysz słuchawki i z podłączonymi słuchawkami uruchomisz komputer ponownie?
  • Możesz pokazać screeny z właściwości mikrofonu - urządzenia już pokazałeś, teraz zaznacz mikrofon i pokaż na screenach wszystkie zakładki.

Pozdrawiam,

Proszę o to wszystkie 5 zdjęć http://imgur.com/upK1ngd,7ScsU98,Cp3g9TL,MR4WG9z,Pw6C5pz

Zaraz spróbuję z włączonymi słuchawkami uruchomić ponownie system :) // Niestety kompletnie nic to nie dało. 

Hej,

 

W ustawieniach wszystko wygląda ok. Spróbowałbym zatem przeinstalować jeszcze sterowniki do karty dźwiękowej - oczywiście koniecznie te, ze strony producenta sprzętu.

 

Pozdrawiam,

Dimatheus

Zdaje mi się, że rozwiązaniem problemu z jednym gniazdem audio, będzie zastosowanie rozdzielacza audio. Zwykły , czyli 1 na 2, kosztuje coś ponad 4 zł. W menadżerze realteka po wpięciu rozdzielacza, powinno się pojawić nowe gniazdo.

Sam stosowałem huba do dwóch padów w jednym porcie, żeby się ścigać z wnukiem w grach.

Hej,

Generalnie potrzeba by takiego rozdzielacza - http://img14.allegroimg.pl/photos/oryginal/38/12/39/54/3812395481. Ale myślę, że on nie załatwi problemu w 100%.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dlaczego myslisz ze nie zalatwi to sprawy??

Hej,

Bo złącza zintegrowane combo - dwa w jednym - słabo na laptopach działają. Oczywiście warto spróbować, tym bardziej że taka przejściówka będzie kosztować kilka złotych. Ale przed tym spróbuj reinstalacji sterowników.

Pozdrawiam,

Dimatheus