Po podłączeniu słuchawek nie działa mikrofon

Witam
mam laptopa i kiedy podłączam słuchawki to mój mikrofon się jakby automatycznie odłącza, dodam że jeszcze wczoraj wszystko było dobrze i kiedy podłączałem te same słuchawki wszystko działało (używam ich już kilka miesięcy). Co powinienem zrobić? Próbowałem już googli ale sposoby nie pomagają, proszę o pomoc Was…

Kiedy masz podłączone słuchawki, kliknij w trayu (ikonki koło zegara) w ikonkę głośnika (prawym przyciskiem myszy) i kliknij na urządzenia do nagrywania.
Zobaczysz takie lub podobne okno (w zależności od systemu jaki posiadasz).
Tam powinieneś mieć we właściwościach mikrofonu, opcję włączenia, jeśli mikrofon tak jak piszesz się wyłącza…

.

Oczywiście jeśli posiadasz słuchawki z mikrofonem i wówczas ci nie działa i jeszcze w zależności od tego, czy masz je podłączane poprzez USB, czy dwa jacki - tak problem będzie gdzie indziej.
Opisz wobec tego dokładniej problem. (czy dołączasz same słuchawki i korzystasz z mikrofonu wbudowanego w laptopie, czy też inne opisane opcje), oraz jaki system masz zainstalowany na laptopie (Windows 7,8 czy też 10).

1 polubienie

Przeprasza za brak odpowiedzi, ale byłem w szpitalu. Problem dalej jest. Mikrofon tak jak pokazałeś jest włączony problem w tym że po prostu jest szum zamiast jakiegokolwiek dźwięku/głosu - a było dobre nic nie zmieniałem nagle sie zepsuło…
Mam win8, laptop w którym jest jedno wejście micro/słuchawki i do niego wtykam słuchawki od telefonu HTC i używam mikrofonu wbudowanego do laptopa. Jak mówiłem wcześniej było dobrze i nie wiadomo czemu nagle przestało działać…

Oczywiście za każdą pomoc daję lajka

Najprościej jest to sprawdzić po prostu nie podłączając słuchawek.
Wówczas mikrofon laptopa powinien działać w każdej aplikacji.
Jeśli tak nie jest, to masz źle ustawione jego poziomy na karcie mikrofon (poziomy) - tylko dziwne skoro ich nie zmieniałeś.
Poza tym te słuchawki od telefonu chyba mają również mikrofon na kablu z przełącznikiem, tak?
Wtyk jack od nich ma wówczas cztery piny a nie trzy…
Wówczas zadziała? ci mikrofon podłączony do nich a nie wewnętrzny w laptopie…nie wiem jak rozwiązane to jest konkretnie w tym modelu lapka na jednym gnieździe kombo.
Po podłączeniu słuchawek stukaj w mikrofon lapka i obserwuj, czy podskakuje zielony pasek na karcie mikrofon po prawej stronie ikonki mikrofonu…ewentualnie naciskając przycisk mikrofonu w słuchawkach (jeśli masz takie z mikrofonem )stukaj w niego i obserwuj czy pasek jest aktywny.
Pasek powinien się podnosić jeśli mikrofon jest dobrze ustawiony.

1 polubienie

toż pisałem że PO PODLĄCZENIU SŁUCHAWEK NIE DZIAŁA więc keidy odłącze działa normalnie… to musi jakoś działać bo wcześniej nic nie ustawiając od razu było dobrze i nagle BUM nie działa po podłączeniu… laptop to samsung ativbook 5 bodajże. mikrofon chyba jest jakiś przy słuchawkach i guzik ale nic to nie daje że naciskam nawet po jakichś zmianach w ustawieniach…

Podstawowa sprawa w Twoim przypadku to ta, że wcześniej działało wszystko dobrze.
Tak więc na pewno przyczyna leży w tym, ze coś musiało ci się przestawić w ustawieniach, lub
może system zaktualizował automatycznie jakieś sterowniki do dźwięku (?).
Wpychasz do końca jacka w gnieździe…
Musisz poczekać na kogoś, kto ma podobnego lapka z jednym wejściem mikrofon/słuchawki, żeby porównał jakie ma ustawienia u siebie, ponieważ trudno dojść co ci się przestawiło.
Życzę zdrowia i rozwiązania problemu z czyjąś pomocą.

byłem w kilku serwisach naprawiających laptopy, albo nie mieli zbytnio czasu, albo po chwili sprawdzenia stwierdzili że trzeba by poświęcić conajmniej 1 dzień na to, niektórzy nawet nie wiedzieli jak nasłuchiwać mikrofonu zas większość wręcz zapewniała że to wina podwójnego wejścia na słuchawki/mikro że jest delikatne itd. oferowano mi prawdopodobnie wymianę wejścia o koszcie ok 100-150zł z czego rezygnowałem. Ostatecznie przypadkiem natknąłem się na jeszcze jeden z wyglądu badziewny serwis do którego wstąpiłem i zostawiłem laptop na 2h. Pan z serwisu głowił się w tym czasie majsterkując w windowsie ostatecznie stwierdził że wydaje mu się że to wina aktualizacji lub cos podobnego i że najpierw trzeba byłoby przeinstalować od nowa win.
Wziąłem laptopa podziękowałem grzecznie i pojechałem do domu. W domu patrze że ten człowiek coś zrobił i działa z tym że z mocnymi piskami itp. okazało się, że ustawił mikro na +30 stąd te piski, kiedy zmieniłem na +0 wszystko było jak należy i mikro działa :slight_smile:
Fakt faktem coś naprzestawiał bo widzę różnice w dźwięku i mikrofonie ale działa :slight_smile: