Po podłączeniu tableta do komputera nic nie zaskakuję

Witam,posiadam tablet Colorovo Citytab Supreme 8 3G.Wszystko jest z nim ok,lecz gdy podłączam go do komputera nic nie wyskakuję. Tablet się ładuję ale nic więcej. Zainstalowałem program Zune lecz również nic to nie dało. Proszę o pomoc. Z góry dzięki :slight_smile:

PS.Tablet ma windowsa 8.1

 

Ale co byś chciał żeby wyskakiwało? To jest przecież normalny komputer, tyle że w formie tabletu (taki netbook, tyle że bez klawiatury i z ekranem dotykowym). Jak podłączysz jeden komputer do drugiego kablem USB też przecież nic nie wyskoczy. Standardowy Windows nie udostępnia dysków poprzez USB (choćby ze względu na uprawnienia/bezpieczeństwo). Jeśli chcesz się z nim połączyć użyj normalnych metod, jak z każdym innym PC-tem - choćby udostępniania folderów w sieci.

 

Swoją drogą PC za 400zł, niezła sprawa. Nawet sobie nie zdawałem sprawy, że jest aż tak tanio.

Tablet jest widoczny w systemie i masz dostęp do jego pamięci?

Chodzi o to że według instrukcji tablet powinien byc obługiwany przez komputer. Nie wiem tylko dlaczego mi to nie działa … Tak tablet jak jak na swoją cene jest bardzo przyzwoity.Tablet nie jest widoczny w systemie.

Nie do końca wyobrażam sobie na jakiej zasadzie miałoby to działać. Co dokładnie jest napisane w instrukcji?

napisane jest że ma działać normalnie tak jak dysk. Nigdzie nie znalazlem informacji że tablety z windowsem podłączone do kompa nie działają jako dysk.

Z ciekawości aż sciągnąłem :slight_smile: Chodzi o to stwierdzenie?

“Port microUSB: służy do podłączania urządzenia z komputerem za pomocą kabla USB w celu naładowania baterii* lub transmisji danych. Ponadto pozwala na wykorzystywanie zewnętrznych urządzeń (np.: zewnętrzne dyski twarde, klawiatury, myszy)”

 

Moim zdaniem jest to błąd w instrukcji, jest to technicznie niemożliwe. To jest normalny PC. Wyobraż sobie, że podłączasz się do laptopa kablem USB i pobierasz wszystkie dane.

 

Najprościej podłącz do WiFi, udostępnij np. dysk C i wgrywaj/zgrywaj, co chcesz. Dokładnie tak samo jak z każdym innym komputerem.

Alternatywnie możesz przerzucić np. używając pendrive albo za pomocą OneDrive, ale będzie wolniej.

 

Bo to oczywiste… Zresztą można znaleźć np. tu https://www.google.pl/search?q=windows+tablet+usb+disk (pierwszy link). Tablet z Windowsem to najzwyklejszy komputer, tyle że bez klawiatury i z ekranem dotykowym.

W sumie masz chyba racje . Dzięki