Po podziale dysku nie uruchamia się system

(M Kate) #1

Jak wyżej. Mam system XP Sp2, postanowiłam podzielić dysk na dwie partycje. Po podziale wyskoczył mi komunikat, że brak pliku ntldr, więc w pierwszym odruchu postanowiłam skopiować brakujący plik z płytki i wszystko byłoby fajnie gdyby to przyniosło jakiś rezultat. Jedna rzecz mnie zaskoczyła, kiedy okazało się, że system Windows jest pod literką "d" --> "1 d:windows" (to się pokazuje podczas wyboru systemu do naprawy). Użycie poleceń fixboot i fixmbr też nic. Natomiast po użyciu polecenia map pokazuje mi

1. c: ntfs decvice\hartddisk0\partition1

2. d:ntfs device\harddisk0\partition2.

3 a: dyskietka

1. e: cd

Nie wiem co mam dalej z tym zrobić proszę o jakąś podpowiedź? :frowning:

(Matez78) #2

Usuń wszystkie niepotrzebne partycje zostaw tylko C i D(C czyli systemowa i nasz ukochany dysk D). Potem przeinstaluj system i wszystko ok. Miałem tak samo i poprawienie pliku ntldr nic nie dało. Teraz tak nie robię i ty też nie próbuj tego robić więcej. Mi działa system i są dwa dodatkowe miejsca nieprzydzielone i ich nie przydzielę nigdy więcej! :slight_smile:

(M Kate) #3

czyli zostaje mi przeinstalowanie systemu i utrata danych !!

(system) #4

Niektóre dane możesz sobie przekopiować na pendrive, ale nie dużo :?

Masz jeszcze do wyboru zalatwić sobie jakiego laptopa i przekopiować na jakiś czas tam pliki :stuck_out_tongue:

(pakierhakierxd) #5

zainstaluj na chwile system potem zgraj dane na pendrive,płyty cd/cvd lub na jakis dysk na usb

i sformatuj partycje

inaczej chyba sie nie da

(M Kate) #6

Czyli wszystko spaprane a miało być takę pięknie :frowning: myślałam, że jest jakaś możliwość wyjścia z tej sytuacji bez konieczności przeinstalowania systemu ech ...zastanawiam się tylko, co źle zrobiłam, że to się tak posypało przecież robiłam wszystko zgodnie z instrukcją

(Tymczasowy) #7

Jeśli postepowałabyś zgodnie z demonstracją to nie powinno sie nic stać:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=34 ... ja+systemu

Zajrzyj tutaj:

http://support.microsoft.com/kb/315261/pl

Możesz użyć narzędzia takie jak GParted, testdisk, lub Paragon.

(M Kate) #8

bardzo dziękuję wszystkim za pomoc, po przeanalizowaniu mojej sytuacji, ustaliłam, że jakimś cudem program podczas dzielenia dysku przeniósł system na partycję d, która jest jak się okazało partycją logiczną więc w tym wypadku zostaje mi jednak przeinstalowanie systemu. Dane udało się odzyskać.